Ku­p Republike Srpske: Pehar pivarima

BANjA LUKA - Košarkaši Borac Nektara osvajači su 17. Kupa Republike Srpske. "Pivari" su do pehara namijenjenom pobjedniku najmasovnijeg takmičenja stigli ubjedljivom pobjedom u finalu protiv Mladosti 98:86.

Međutim, početak susreta nije nagovještavao ovakav ishod. Od prvog minuta tim iz Mrkonjić Grada je nametnuo svoju igru i kontrolu rezultata. Tako su puleni Zorana Špirića u 4. minutu vodili 13:9, na ulasku u posljednjih 60 sekundi prve dionice i 25:17.

"Plus osam" gosti su imali i u 13. minutu (34:26), a onda su Banjolučani ubacili u "brzinu više". Serijom 12:0 u narednih 120 sekundi preuzeli su vođstvo (38:34), da bi već na isteku 17. minuta prednost bila dvocifrena (49:38).

Do kraja druge četvrtine, izabranici Miloša Pejić su nastavili u istom ritmu, pa su na veliki odmor otišli sa velikih 17 koševa viška (58:41).

Sjajnu igru iz drugog perioda, domaći su ponovili i u prva tri minuta drugog poluvremena, kada je na semaforu stajalo, činilo se nedostižnih, 65:43.

Ipak, Mrkonjićani se nisu željeli tako lako predati, te su sa nekoliko sjajnih akcija smanjili prednost, a trojkom Srđana Đurića u 30. minutu prišli su na samo osam poena zaostatka (63:71).

No, "pivari" su do kraja trećeg kvartala vratili dvocifrenu prednost (75:63), a sa sigurnom igrom su nastavili i u odlučujućoj dionici, pa su na kraju ostvarili ubjedljivu pobjedu, te došli do devetog trofeja.

Srebrne medalje poraženom timu dodijelio je generalni sekretar Košarkaškog saveza Republike Srpske Dragoljub Obradović, dok je najsjajnija odličja, pehar, te prelazni pehar pobjedničkom sastavu uručio ministar za porodicu, omladinu i sport u Vladi RS Proko Dragosavljević.

BORAC NEKTAR 98

MLADOST            86

(21:28, 37:13, 17:22, 23:23)

DVORANA: "Borik". Gledalaca: 600. Sudije: Milan Adamović, Bojan Jovanić, (Banja Luka), Dragan Kralj (Trebinje).

BORAC NEKTAR: Vučić, Janjušević 16, Puljko 21, Peterkin 3, Mladenović 9, Milekić, Đurasović 4, Ričardson 18, Pavlović, Milinović, Garma 23, Josipović 4. Trener: Miloš Pejić.

MLADOST: Malešević 3, Adamović 15, Cigale 7, Bilbija 2, Blanuša 16, Đuranović 4, Kežić 4, Golubović 14, Palalić 10, Dojčinović, Đurić 11. Trener: Zoran Špirić.