Krupi bod na Koševu

Milan Zubović

Sarajevo - Fudbaleri Krupe osvojili su bod na gostovanju kod Sarajeva, a meč petog kola Lige za prvaka BiH završen je rezultatom 1:1.

Nakon što je izgubila obje utakmice ove sezone od Sarajlija, ekipa Krupe uspjela je da izbori remi i ostane u trci za četvrto mjesto na tabeli. Tokom prvog poluvremena domaćin je imao terensku inicijativu, ali nijedna ekipa nije imala ozbiljnijih šansi za postizanje gola. Poslije samo četiri minuta u drugom dijelu igre Denis Čomor je oborio jednog igrača Sarajeva na ivici kaznenog prostora, a sudija Ermin Sivac pokazao je na bijelu tačku, iako je defanzivac gostiju pokušavao da ubijedi arbitra da je prekršaj bio van šesnaesterca, ali Zeničanin nije dozvolio nikakvu raspravu. Sa bijele tačke precizan je bio Mersdudin Ahmetović, koji je postigao svoj deseti gol ove sezone. Gosti su uzvratili poslije šest minuta. Nakon kornera sa lijeve strane štoper Krupe Aleksandar Vukotić bio je najviši u skoku i sa 12-13 metara vratio loptu na drugu stranu, gdje je bio Elvir Koljić. Njegov prvi pokušaj odbranio je golman Bojan Pavlović, ali se lopta odbila do napadača Krupe koji je ovaj put bio precizan. U 59. minutu obrukao se Ahmetović, koji je bio neprecizan sa pet metara nakon što je golman Krupljana Jovan Kutić odbio loptu nakon snažnog udarca jednog igrača Sarajeva. Samo pet minuta kasnije na drugoj strani se istakao golman Pavlović, koji je "izvadio" loptu ispod same prečke nakon šuta glavom Nikole Dujakovića.

- Nismo umirali u ljepoti jer sam znao da Sarajevo ima kvalitetan vezni red. Nismo imali dobar protok lopte u prvom poluvremenu, što smo popravili u nastavku. Za nas je 1:1 jedan od najvećih rezultata u istoriji kluba, a bod osvojen na "Koševu" skoro da je ravan pobjedi i sigurno je jedan od istorijskih - rekao je trener Krupe Slobodan Starčević.

Fudbaleri Radnika pretrpjeli su još jedan poraz, ovoga puta bodove sa Gradskog stadiona odnio je Željezničar, koji je slavio minimalno sa 1:0. Strijelac pobjedonosnog pogotka na utakmici bio je Zajko Zeba u 64. minutu nakon preciznog prizemnog udarca sa vrha šesnaesterca.