Крупи бод на Кошеву

Милан Зубовић

Сарајево - Фудбалери Крупе освојили су бод на гостовању код Сарајева, а меч петог кола Лиге за првака БиХ завршен је резултатом 1:1.

Након што је изгубила обје утакмице ове сезоне од Сарајлија, екипа Крупе успјела је да избори реми и остане у трци за четврто мјесто на табели. Током првог полувремена домаћин је имао теренску иницијативу, али ниједна екипа није имала озбиљнијих шанси за постизање гола. Послије само четири минута у другом дијелу игре Денис Чомор је оборио једног играча Сарајева на ивици казненог простора, а судија Ермин Сивац показао је на бијелу тачку, иако је дефанзивац гостију покушавао да убиједи арбитра да је прекршај био ван шеснаестерца, али Зеничанин није дозволио никакву расправу. Са бијеле тачке прецизан је био Мерсдудин Ахметовић, који је постигао свој десети гол ове сезоне. Гости су узвратили послије шест минута. Након корнера са лијеве стране штопер Крупе Александар Вукотић био је највиши у скоку и са 12-13 метара вратио лопту на другу страну, гдје је био Елвир Кољић. Његов први покушај одбранио је голман Бојан Павловић, али се лопта одбила до нападача Крупе који је овај пут био прецизан. У 59. минуту обрукао се Ахметовић, који је био непрецизан са пет метара након што је голман Крупљана Јован Кутић одбио лопту након снажног ударца једног играча Сарајева. Само пет минута касније на другој страни се истакао голман Павловић, који је "извадио" лопту испод саме пречке након шута главом Николе Дујаковића.

- Нисмо умирали у љепоти јер сам знао да Сарајево има квалитетан везни ред. Нисмо имали добар проток лопте у првом полувремену, што смо поправили у наставку. За нас је 1:1 један од највећих резултата у историји клуба, а бод освојен на "Кошеву" скоро да је раван побједи и сигурно је један од историјских - рекао је тренер Крупе Слободан Старчевић.

Фудбалери Радника претрпјели су још један пораз, овога пута бодове са Градског стадиона однио је Жељезничар, који је славио минимално са 1:0. Стријелац побједоносног поготка на утакмици био је Зајко Зеба у 64. минуту након прецизног приземног ударца са врха шеснаестерца.