Karanovac i Borac rame uz rame

S. Kotaraš, B. Radulović

Banjaluka - Vodeći tandem Druge lige Republike Srpske, grupa zapad, Karanovac i Borac iz Šamca, ostvario je nove trijumfe tako da je vrh tabele ostao bez promjene.

Zbog nešto bolje gol-razlike Karanovac je na prvom mjestu, a izabranici Ranka Stanarevića do novih bodova stigli su pobjedom nad dobojskom Slogom (4:2). Mnogo teži zadatak imali su Šamčani koji su golom Perice Maksimovića trijumfovali u Donjoj Slatini, a utakmica je imala veoma buran završetak, jer je glavni sudija Zoran Grbić pokazao crveni karton i udaljio trenera, te fizioterapeuta domaćih sa klupe.

Do ovog kola i Jedinstvo iz Žeravice je imalo isti broj bodova kao i Karanovac i Borac, ali su kiksali na svom terenu jer su sa srbačkom Slogom odigrali samo 0:0, a na golu gostiju je briljirao iskusni Branko Grahovac koji je jednostavno bio nesavladiv.

Na utakmici u Novom Gradu gosti iz Omarske su u dva navrata imali prednost, ali ipak nisu uspjeli da izbjegnu poraz. Četvrtim ovosezonskim trijumfom fudbaleri Slobode su najavili izlazak iz krize. Sjenku na ovu uzbudljivu utakmicu bacio je domaći prvotimac Sanel Elijazović koji je u 81. minutu udario u glavu protivničkog igrača Borislava Grahovca.

Seriju dobrih rezultata nastavio je i Polet koji je savladao Laktaše i došao do treće uzastopne pobjede. Trijumf još više dobija na vrijednosti kada se zna da su od 33. minuta bili brojčano oslabljeni zbog crvenog kartona koji je dobio Saša Ignjatić.

U grupi istok vodeće Jedinstvo je kao gost sa čak 8:0 deklasiralo Slogu junajted pa su Brčaci i dalje jedini tim sa maksimalnim učinkom, ali i velikih sedam bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu Drinu HE iz Višegrada. Utakmica u Nevesinju, između domaćeg Veleža i Leotara biće odigrana 17. oktobra.