Јединство протутњало кроз Лакташе

Д. Пашагић, Б. Радуловић

Бањалука - Фудбалери Јединства из Жеравице настављају да мељу своје ривале, а у 21. колу Друге лиге Републике Српске, група запад, лидер је на гостовању савладао некадашњег премијерлигаша Лакташе са 4:0.

Од самог почетка сусрета видјело се да су изабраници Бориса Савића чврсто ријешени да забиљеже тријумф и само се чекало да начну мрежу домаћина. То се десило у 36. минуту када је Огњен Петровић погодио за 1:0, да би само девет минута касније на 2:0 повисио Славен Ковљен. У наставку сусрета још два поготка Јединства, а у стријелце су уписали Огњен Шкорић у 74. и Стефан Милојевић у 78. минуту.

Њихов најближи пратилац, са којим су бодовно изједначени, Борац из Шамца је тек у финишу утакмице сломио отпор ривала из Добоја. Мрежу Слоге начео је у 85. минуту Александар Ћосовић из једанаестерца, да би у судијској надокнади вођство Шамчана удвостручио Перица Максимовић. Интересантно је да су гости у 40. минуту остали без искљученог Игора Цвијановића, али су бројчану предност Шамчани крунисали тек у завршном дијелу утакмице. У најбољем прољећном издању фудбалери Слоге из Трна прегазили су ривала из Новог Града са чак 6:1. Да се Слободи не пише добро, било је јасно већ послије петнаестак минута игре, када су младићи тренера Предрага Татића имали три гола предности у односу на ривала. Прво име овог окршаја био је троструки стријелац Стефан Савић.

У групи исток лидер Јединство из Брчког је без већих проблема савладао гатачку Младост са 5:1, док је његов најближи пратилац требињски Леотар на гостовању у Сокоцу код Гласинца 2011 до тријумфа дошао тек у финишу сусрета. Наиме, домаћин са стадиона “Бара” је све до 80. минута имао предност од 1:0, али је онда Милош Перовић са два гола донио побједу чети са “Полица”. Ово коло обиљежио је фудбалер Фамоса Срђан Витковић који је у побједи свог тима над Братством из Братунца од 4:3 учествовао са све четири гола.