Jedinstvo pobjeglo Borcu tri koraka

D. Pašagić, B. Radulović

Banjaluka - Fudbaleri Borca iz Šamca, u 23. kolu Druge lige Republike Srpske, grupa zapad, neočekivano su poraženi na svom terenu od Mladosti iz Donje Slatine sa 0:2 i počeli su polako da zaostaju za liderom iz Žeravice.

Bio je to drugi poraz Šamčana ovog proljeća pred svojim navijačima čime su umanjili šanse da stignu do šampionske titule. Gosti iz Donje Slatine strpljivo su čekali svoju šansu, a realizator je u 55. minutu bio snalažljivi Džafer Džafić.

Svi kasniji pokušaji domaćih da spriječe razočarenje svojih navijača, bili su uzaludna. U posljednjim trenucima utakmice gosti su ovjerili trijumf protiv rivala iz komšiluka i zasluženo stigli do bodova. Kiks Borca znalački je iskoristio lider Jedinstvo iz Žeravice, koji je slavilo na gostovanju u Srpcu, gdje je sa 3:1 pobijedio domaću Slogu.

Komšijski derbi je opravdao očekivanja, a gostu su još jednom pokazali svoje kvalitete pa su lakše nego što su priželjkivali stigli do bodova i izdvajanja na čelnoj poziciji. Već poslije 18 minuta igre gosti su imali dva gola prednosti iz čega je bilo izvjesno da Srpčani ipak nisu u stanju da lideru pomrse račune. Ponovo je kreator pobjede bio kapiten Jedinstva, Ognjen Škorić koji igra u životnoj formi, dajući pun doprinos šampionskom pohodu kluba iz Žeravice. Ozren je doživio i 19. poraz u sezoni, ovog puta na svom terenu od Vranjaka sa 0:2.

Odavno je jasno da će tim iz Petrova od naredne sezone među trećeligaše, a ono što posebno brine simpatizere ovog kluba je da su porazom u ovom kolu premašili granicu od 100 primljenih golova i sada imaju već 101. U grupi istok vodeće Jedinstvo je bilo slobodno, što je iskoristio Leotar i pobjedom na “domaćem” terenu u Bileći nad Veležom iz Nevesinja od 4:1 primakao se Brčacima na samo dva boda zaostatka, ali ne treba zaboraviti da Trebinjci imaju jedan meč više odigran.