Jedinstvo na “plus 5”

D.Pašagić, B.Radulović

Banjaluka - Fudbaleri Jedinstva iz Brčkog savladali su na svom terenu Velež iz Nevesinja sa 3:0 u derbiju 13. kola Druge fudbalske lige Republike Srpske, grupa zapad.

Poslije 11 trijumfa u sezoni izabranici Vidoja Zarića povećali su prednost na pet bodova s obzirom na to da u ovom kolu drugoplasirani Leotar nije odigrao susret sa Slogom junajted, koja je zbog dva neodlaska na utakmice praktično već izbačena iz lige, ali se čeka da prođe rok za žalbe.

U grupi zapad vodeće Jedinstvo iz Žeravice nastavili je sa dobrim rezultatima, a ovog puta kao gosti savladali su na stadionu “Mlakve” u Novom Gradu domaću Slobodu sa 4:1. Vjerni pratilac i dalje im je Borac iz Šamca, koji je teškom mukom na svom terenu došao do pobjede nad Vranjakom od 2:1. Gosti su poslije prvih 45 minuta imali prednost, ali su izabranici Amira Durgutovića uspjeli da naprave preokret, a do trijumfa su došli u drugom minutu sudijske nadoknade i to golom iz penala.

Nastavljajući jesenja izdanja u stilu toplo - hladno, fudbaleri Ljubića su ovaj put neočekivano, ali potpuno zasluženo osvojili bodove na dobojskim “Lukama”, gdje su savladali Slogu sa 2:0. Imali su Prnjavorčani terensku inicijativu i brojne propuštene prilike, da bi posljednjih petnaestak minuta obilježili golovima Aleksandra Žiška i Ethema Fehratovića.

Iako su golovima iskusnog Nenada Kukića u dva navrata imali vođstvo, fudbaleri Sloge iz Trna nisu uspjeli na domaćem terenu da protiv Ozrena iz Petrova dođu do pobjede i na kraju su remizirali (2:2). Idealnu priliku imao je u trećem minutu sudijske nadoknade Kukić, koji je propustio da realizuje jedanaesterac i svom timu donese cijeli plijen.