Игокеа и наредне сезоне у АБА лиги

Глас Српске

Лакташи - Кошаркаши Игокее ће и наредне сезоне играти у АБА лиги јер су у посљедњем колу убједљиво савладали Задар са 100:82.

Екипа из Хрватске само је на старту повела са 5:0 и то је било практично све од изабраника Анте Назора у првих 20 минута. Већ до краја прве четвртине распуцани домаћини стекли су двоцифрену предност, која је износила 26:14. У другој четвртини прави рафал и са једне и са друге стране, али домаћин је опет био знатно успјешнији (35:25) и на полувријеме се отишло при предношћу пулена Драгана Николића од 61:39. Већ тада је било јасно да је Игокеа пребринула све бриге у вези с опстанком.

Трећу четвртину боље су отворили гости из Задра, али ниједном озбиљније нису запријетили домаћину, који је послије 30 минута имао предност од 79:62. И онда су кошаркаши Игокее напросто стали и послије серије од 14:3 ривал је у 36. минуту успио да смањи на 76:82. Ипак, Александровчани су издржали притисак екипе из Хрватске и у 38. минуту имали предност од 93:79, чиме је побједник био практично ријешен. До краја сусрета предност је још више увећана за коначних 99:80.

Најзаслужнији за побједу Алексадровчана био је Данило Анђушић, који је постигао 29 поена погодивши четири тројке.

Полуфинале ће донијети окршај “вјечитих” ривала. Црвена звезда је славила у оба меча АБА лиге, док је Партизан добио финале Купа Радивоја Кораћа, што је веома тешко пало “црвено-бијелима”, који сада желе да им се освете и наставе борбу за шампионску титулу те повратак у Евролигу. Одличну увертиру за полуфинале Звезда је направила против Меге, коју је декласирала резултатом 100:76, док су “црно-бијели” поражени од ФМП-а са 72:73, а меч је обиљежио Ђорђе Гагић, кога су саиграчи морали смиривати јер је хтио да се физички обрачуна с Александром Бурсаћем. Полуфинална серија биће играна на двије побједе, док је први меч финала заказан за 12. април. У другом полуфиналном окршају играће Цедевита и Будућност, а Загрепчани су у посљедњем колу савладали Морнар са 94:80. Синоћ су игране двије посљедње утакмице регуларног дијела сезоне у којима су се састали: Будућност - Цибона и Крка - Олимпија.