Hodžurda častio Borac

Goran Andrić

Foča - U derbiju sedmog kola Premijer lige fudbaleri Borca savladali su Slaviju u Foči sa 1:0, a autogol za pobjedu Banjalučana postigao je defanzivac "sokolova" Emir Hodžurda u 46. minutu.

Jedini pogodak pao je poslije odličnog centaršuta Aleksandra Subića. Hodžurda je bio najviši, ali umjesto da izbaci loptu iz šesnaesterca, poslao ju je u mrežu svog golmana Mladena Lučića.

Najveće iznenađenje prvenstva, Slavija, tako je doživjela prvi poraz u prvenstvu, ali je i dalje najbolje plasiran srpski tim. Ekipa iz Istočnog Sarajeva, koja zbog renoviranja svog stadiona domaće utakmice igra u Foči, sada je na petom mjestu sa 12 bodova, dok je Borac osmi sa dva boda manje.

Poslije početnog ispitivanja snaga prvu ozbiljniju priliku imali su Banjalučani u 17. minutu. Poslije ubacivanja iz kornera u šesnaestercu Slavije najviše je skočio Vladan Grujić, ali je njegov šut završio na stativi. Na odbijenu loptu natrčao je Ivan Kostić, koji je šutirao sa 11 metara, ali je njegov šut odbranio Lučić.

I pet minuta kasnije "crveno-plavi" su imali dobru priliku. Grujić je uposlio Petra Ilića, ali je njegov udarac sa sedam metara zaustavio Lučić.

Domaći su se probudili tek poslije pola sata igre, kada je Zoran Kokot šutirao iz slobodnog udarca sa 25 metara, ali je lopta otišla preko gola. Nije bilo promjene rezultata ni poslije solo akcije Anela Salkovića u 37. minutu, jer je njegov udarac odbranio Asmir Avdukić.

"Sokolovi" su zaprijetili i dva minuta kasnije, kada je poslije centaršuta Gorana Popovića Kokot šutirao, ali je lopta otišla pored gola.

Mogao je Borac odmah poslije vođstva početkom drugog poluvremena da udvostruči prednost, ali je Lučić odlično reagovao ispred Miloša Žeravice.

Dvije najbolje prilike za domaće propustio je Kokot. U 55. minutu njegov šut odbranio je Avdukić, a u finišu meča nije bio precizan iz izgledne pozicije.

Rezultati sedmog kola

TRAVNIK: Travnik - Drina 2:2 (Zajmović 77, Dudić 90. penal - Kostić 17, Filipović 76)

ZENICA: Čelik - Sarajevo 1:1 (Kojić 63 - Velkoski 6)

SARAJEVO: Olimpik - Mladost 3:0 (Brković 7, Smajić 65, Pandža 89)

ISTOČNO SARAJEVO: Slavija - Borac 0:1 (Hodžurda u 46. minutu autogol)

MOSTAR: Zrinjski - Zvijezda 3:0 (Nikolić 36. penal, Crnov 55, Stojkić 59)

BIJELjINA: Radnik - Sloboda 2:0 (Milović 51, Obradović 80)

SARAJEVO: Željezničar - Vitez 2:1 (Turković 43, Bučan 45 - Jurčević 60)

Parovi osmog kola

U osmom kolu Premijer lige BiH, koje se igra u subotu i nedjelju, 20. i 21. septembra, sastaju se: ZVORNIK: Drina - Vitez, TUZLA: Sloboda - Željezničar, GRADAČAC: Zvijezda - Radnik, BANjALUKA: Borac - Zrinjski, MOSTAR: Velež - Slavija, BIJELjINA: Mladost - Široki Brijeg, SARAJEVO: Sarajevo - Olimpik, TRAVNIK: Travnik - Čelik.

Lista strijelaca

4 gola: Vagner (Široki Brijeg), Stojanov (Zvijezda),

3 gola: Nikolić, Crnov (Zrinjski), Stokić (Borac), Kokot (Slavija), Zakarić (Široki Brijeg), Radovanović (Sloboda), Jusufbašić (Travnik),

2 gola: Bajić, Sadiković, Tomić, Bučan (Željezničar), Kostić, Rustemović, Filipović, (Drina), Brković, Pandža, Nukić (Olimpik), Govedarica, Salković (Slavija), Dabić (Mladost), Mujkić (Sloboda), Pinjuh (Vitez), Hajdarović (Velež), Kožulj (Široki Brijeg), Kojić (Čelik), Velkoski (Sarajevo)...