Хет-трик Фајића трећу узастопну побједу Крупе

Бањалука - Фудбалери Крупе остварили су трећу узастопну побједу пошто су послије домаћег тријумфа над Челиком (1:0) и гостујућег код ГОШК-а (1:0) на свом терену побиједили Младост са 3:1.

Крупа је запријетила у седмом минуту посредством Слободана Милановића, али је одлично интервенисао голман Младости Семир Буквић. Домаћин је до предности дошао већ у 12. минуту када је Нусмир Фајић затресао мрежу гостију из Добој Какња. Претходно је Миљан Љубеновић убацио лопту, скочио је Александар Вукотић, а грешку чувара мреже Буквића искористио је Фајић. У 14. минуту запријетио је новајлија Саша Никодијевић, али је шутирао покрај гола. Осам минута касније шансу је имао Љубеновић, међутим, његов шут зауставио је Бекрић. Крупа је удвостручила предност у 39. минуту када је поново био прецизан Фајић. Исти играч у 73. минуту постигао је хет-трик послије асистенције Љубеновића. Почасни погодак за госте из Добој Какња дао је Миливоје Лазић у 86. минуту.

За разлику од Крупе, фудбалери Радника доживјели су други узастопни пораз. Послије неуспјеха на гостовању код Младости (0:3) изабраници Младена Жижовића изгубили су на свом терену од Жељезничара са 0:2.

Сарајлије су до предности дошле у 12. минуту када је са бијеле тачке био прецизан Зајко Зеба. Претходно је у казненом простору Радника Звонимир Блаић оборио Сашу Кајкута. У 18. минуту запријетио је Горан Закарић, али се голман домаћина Младен Лучић није дао изненадити. Исти играч није погријешио у 44. минуту када је повисио предност Жељезничара на 2:0. Бијељински фудбалери у три наврата тражили су најстрожу казну, али се пиштаљка Зорана Грбића у 62, 64. а потом и у 84. минуту није огласила. Треба истаћи да је у другом дијелу сусрета Радник имао неколико зрелих прилика које није реализовао. Најбољу је имао у 86. минуту Дино Беширевић, када је погодио стативу.

У осмом колу Премијер лиге које се игра у суботу и недјељу, 16. и 17. септембра, састају се: Витез - Челик (субота, 16.30 часова), ГОШК - Зрињски (недјеља, 16.30), Младост - Слобода (субота, 16), Жељезничар - Крупа (недјеља, 19.30), Борац - Радник (недјеља, 19.30), Сарајево - Широки Бријег (субота, 17 часова).

4 гола: Фајић (Крупа), Филиповић (Зрињски), Лазић (Младост),

3 гола: Крстановић (Широки Бријег), Ахметовић (Сарајево), Махмутовић (Челик), Зеба (Жељезничар)...