Greške odvele Slaviju u poraz

G. A.

Mostar - Fudbaleri Slavije iz Istočnog Sarajeva zahvaljujući greškama svojih defanzivaca izgubili su u Mostaru od Zrinjskog 0:2 u 16. kolu Premijer lige BiH.

"Sokolovi" su čvrsto igrali i u odbrani i na sredini terena sve do 27. minuta. Tada je poslije ubacivanja iz kornera bivši fudbaler Slavije Ognjen Todorović prebacio loptu na drugu stativu, gdje je Goran Popović nesmotreno reagovao i poslao loptu u sopstvenu mrežu. Mogli su domaći dotući goste pet minuta kasnije, ali ovoga puta odbrana Slavije je reagovala u posljednjem trenutku ispred Nebojše Popovića.

Na otvaranju drugog dijela "plavo-bijeli" su izveli dobru kontru, ali u završnici akcije napadači se nisu najbolje snašli, tako da nije bilo promjene rezultata. U 64. minutu na odbijenu loptu ispred gola Slavijinog golmana Mladena Lučića natrčao je rezervista Vučina Šćepović, ali je Emir Hodžurda oštrim startom napravio penal. Siguran realizator za konačnih 2:0 bio je rezervista Krešimir Kordić.

- Zrinjski je kvalitetnija ekipa, ali mi smo pokazali zube i pitanje je da nismo primili prvi pogodak na onakav način da li bi bio ovakav rezultat. Dobro smo otvorili susret, ali onda je primljeni gol poljuljao naše redove. Utakmicu ostavljamo iza sebe i okrećemo se narednom protivniku, odnosno duelu na svom stadionu sa Radnikom - rekao je šef stručnog štaba Slavije Dragan Radović.

Rezultati 16. kola

ZVORNIK: Drina - Velež 3:1 (Nedeljković 41, Ilić 55, Filipović 66 - Hebibović 36)

BANjALUKA: Borac - Mladost 2:0 (Jović 44, Subić 69)

GRADAČAC: Zvijezda - Sarajevo 0:3 (Bekić 17, Benko 20, 78)

TUZLA: Sloboda - Travnik 4:0 (Bekić 5, Ahmetović 16, Nurković 64. autogol, Mujić 72)

VITEZ: Vitez - Čelik 1:0 (Basara 48)

SARAJEVO: Željezničar - Olimpik igrano juče poslijepodne

BIJELjINA: Radnik - Široki Brijeg 1:2 (Galešić 15 - Vagner 28, Peko 37)

MOSTAR: Zrinjski - Slavija 2:0 (Popović 27. autogol, Kordić 62. penal)

Parovi 17. kola

U 17. kolu Premijer lige BiH, koje se igra 7. i 8. marta, sastaju se: MOSTAR: Zrinjski - Drina, ISTOČNO SARAJEVO: Slavija - Radnik, ŠIROKI BRIJEG: Široki Brijeg - Željezničar, SARAJEVO: Olimpik - Vitez, ZENICA: Čelik - Sloboda, TRAVNIK: Travnik - Zvijezda, SARAJEVO: Sarajevo - Borac, UGLjEVIK: Mladost - Velež.

Lista strijelaca

8 golova: Nikolić (Zrinjski), Bajić (Željezničar), Vagner (Široki Brijeg),

7 golova: Stojanov (Zvijezda), Puzigaća (Sarajevo), Pandža (Olimpik),

6 golova: Stokić (Borac), Velkoski (Sarajevo), Crnov (Zrinjski),

5 golova: Muharemović, Brković (Olimpik), Kokot (Slavija), Okić (Sarajevo), Hajdarović (Velež), Filipović (Drina), Hebibović (Velež),

4 gola: Rustemović (Drina), Obradović (Radnik), Kožulj (Široki Brijeg), Dijata (Zvijezda), Kojić (Čelik),

3 gola: Sadiković, Tomić, Bučan (Željezničar), Ivanković, Ćorluka, Zakarić (Široki Brijeg), Jusufbašić, Dudić (Travnik), Radovanović, Mujkić (Sloboda), Salković (Slavija), Kostić (Drina), Komarčević (Mladost), Duljević (Sarajevo), Popović (Velež), Pinjuh (Vitez), Subić (Borac)...