Gorica zasjela na tron

Bijeljina - Fudbaleri Gorice iz Pučila savladali su na svom terenu rogatičku Mladost sa 4:1 i preuzeli prvo mjesto na tabeli Druge lige Republike Srpske, grupa istok.

Bila je to peta uzastopna pobjeda izabranika Mire Janjičića, koji su u šest proljećnih kola osvojili 16 bodova. Razigrani domaćin poveo je već u sedmom minutu iz penala, koji je uspješno izveo Vladimir Marić. U jeku napada Gorice gosti su u 25. minutu preko Slobodana Đurovića izjednačili na 1:1. Neizvjesnost nije potrajala dugo, jer je četa iz Pučila povela već u 28. minutu, kada je Marić prošao po lijevoj strani i centrirao, a Nenad Jeftić savladao nemoćnog Dražena Ljubinca. Na 3:1 u 36. minutu povisio je Mlađen Karaman, a konačan rezultat postavio je svojim drugim golom Jeftić u 47. minutu.

U derbiju kola grupe istok Vlasenica je na svom terenu igrala sa do ovog kola vodećim Napretkom iz Donjeg Šepka neriješeno 1:1. Domaći su propustili priliku da dođu do cijelog plijena, a za to je najzaslužniji golman Šepčana Branislav Ružić.

Banjalučki Naprijed je u derbiju grupe zapad poražen od lidera Jedinstva iz Žeravice sa 1:3. Poslije ovog trijumfa izabranici Dragana Skakića imaju sedam bodova prednosti u odnosu najbližeg pratioca, teslićki Proleter, koji je na svom terenu igrao sa Gomionicom iz Bronzanog Majdana neriješeno, 1:1. Istim rezultatom završen je i sudar gradskih rivala, BSK-a i Krajine.

Parovi 20. kola (igra se u subotu i nedjelju, 20. i 21. aprila): zapad: LAKTAŠI: Laktaši - Župa Superpetrol, DONjA SLATINA: Mladost - BSK, JABLANICA: Jablanica - Ozren, DERVENTA: Tekstilac - Naprijed, ŽERAVICA: Jedinstvo - Proleter (T), BRONZANI MAJDAN: Gomionica - Sloga (S), slobodna je Krajina, istok: BRODAC: Jedinstvo - Milići, BRČKO: Ilićka 01 - Mladost (BS), SOKOLAC: Glasinac 2011 - Gorica, ROGATICA: Mladost - Lokomotiva, DVOROVI: Proleter - Vlasenica, DONjI ŠEPAK: Napredak - Jedinstvo (BČ).

ZAPAD

1. Jedinstvo (Ž)  17      11      4        2        41:18           37

2. Proleter (T)              17      8        6        3        33:25           30

3. Naprijed          18      8        5        5        25:22           29

4. Tekstilac                  17      7        5        5        26:18           26

5. Laktaši           18      7        4        7        29:30           25

6. Ozren                         18      7        4        7        19:23           25

7. Mladost (DS)  18      7        2        9        39:33           23

8. Sloga (S)                   17      6        5        6        31:29           23

9. Gomionica                17      6        5        6        27:25           23

10. BSK                         18      5        5        8        29:32           20

11. Župa SP                  18      5        5        8        30:46           20

12. Krajina           18      4        5        9        20:34           17

13. Jablanica                 17      4        3        10      22:36           15

ISTOK

1. Gorica                       18      9        6        3        24:14           33

2. Napredak                   17      9        5        3        33:13           32

3. Famos                        18      9        3        6        27:20           30

4. Ilićka 01                  18      7        6        5        22:20           27

5. Vlasenica                  17      7        6        4        17:15           27

6. Jedinstvo (BR) 18      8        2        8        27:31           26

7. Glasinac 2011  17      8        1        8        25:19           25

8. Lokomotiva               18      7        4        7        25:20           25

9. Proleter (D)             17      7        3        7        28:21           24

10. Mladost (BS) 18      6        3        9        19:34           21

11. Milići          18      4        6        8        14:22           18

12. Mladost (R)             17      5        2        10      17:33           17

13. Jedinstvo (BČ)         17      3        3        11      9:25             12

PROLETER (T)             1 (0)

GOMIONICA     1 (0)

Strijelci: 0:1 Strika u 66, 1:1 Marković u 70. minutu.

Stadion: “Radolinka” u Tesliću.

Gledalaca: 300.

Sudija: Duško Puvača (Novi Grad) 7.

Žuti kartoni: Strika, Jeremić (Gomionica).

Crveni kartoni: Vladimir Strika (Gomionica) u 72. minutu, Aleksandar Jeremić (Gomionica) u 90. minutu.

Igrač utakmice: Bojan Jelić (Proleter, Teslić) 7.

PROLETER (TESLIĆ): V. Gačić 7, Jotanović 6 (od 50. minuta Perišić 6), R. Popović 6, Kuzmanović 6, Osmić 6, Jelić 7, Kitanović 6 (od 55. minuta Čović 6), N. Popović 6, Gavrić 6, Rašić 6, Marković 6,5. Trener: Anto Petrović.

GOMIONICA: Malešević 7, Gligić 7, Vujmilović 6 (od 84. minuta Čorda -), Kezija 6, Jeremić 6, D. Gačić 6, Strika 6, Lukendić 7, Surtov 6,5, Kljunić 6,5, Malčić 7. Trener: Dejan Lukendić.

ŽUPA SP           2 (0)

MLADOST (DS) 0 (0)

Strijelci: 1:0 Urukalo u 76, 2:0 Damjanić u 83. minutu.

Stadion: Župe u Milosavcima.

Sudija: Branko Trkulja (Oštra Luka) 7.

Gledalaca: 100.

Žuti kartoni: St. Tomašević (Mladost, Donja Slatina).

Crveni kartoni: Stanko Tomašević (Mladost, Donja Slatina) u 70. minutu, Aleksandar Jakovljević (Župa Superpetrol) u 88. minutu, Miloš Ilić (Mladost, Donja Slatina) u 88. minutu.

Igrač utakmice: Oleg Damjanić (Župa Superpetrol) 7,5.

ŽUPA SUPERPETROL: Crnčević 7,5, Malić 7, Trivić 7, Jakovljević 6, Damjanić 7,5, Matijević 6 (od 61. minuta Plavšić -), Travar 6,5, Urukalo 7 (od 86. minuta Milidrag -), Majkić 7, Grujić 7, Petković 6 (od 53. minuta Banjac 6,5). Trener: Ljubiša Vrhovac.

MLADOST (DONjA SLATINA): Lakić 7, D. Ilić 6,5, Sa. Tomašević 6,5, Josipović 6, Čančarević 7, St. Tomašević 6, Huseinbašić 6, M. Ilić 6, Pavić 6,5, Zorić 6, Pavlović 6 (od 66. minuta Marjanović -). Trener: Stevo Tomašević.

OZREN                 2 (0)

TEKSTILAC      1 (0)

Strijelci: 1:0 Mikelini u 50, 1:1 Kušljić u 85, 2:1 V. Katanić u 89. minutu.

Stadion: “Lužanjak” u Petrovu.

Sudija: Slaviša Stojčić (Laktaši) 8.

Žuti kartoni: N. Katanić, Stefanović, Mikelini (Ozren), Milošević (Tekstilac).

Igrač utakmice: Zoran Petrović (Ozren) 7,5.

OZREN: Lazarević 7, Kandić 6,5, Rakanović 6, Pupovac 7, Nikolić 7, Mikelini 7, Petrović 7,5, N. Katanić 7, Tomić 6,5, V. Katanić 7, Cvijanović 6 (od 54. minuta Stefanović 6,5). Trener: Duško Petrović.

TEKSTILAC: Plisnić 6, Marić 6,5, Kojić 6 (od 72. minuta Duspara -, od 80. minuta Miljić -), Lovrić 6,5, Jolović 6, Rastović 6, Đukić 6, Milošević 6 (od 77. minuta Simić -), Milićević 6, Kušljić 6,5, N. Gojić 6. Trener: Mitar Lukić.

SLOGA (S) 1 (1)

LAKTAŠI          0 (0)

Strijelci: 1:0 Ilić u 10. minutu.

Stadion: Sloge u Srpcu.

Gledalaca: 200.

Sudija: Bojan Panić (Prijedor) 7.

Žuti kartoni: Ved. Kresojević, Novaković, D. Zelenac, Dević, Stojković, Račić (Sloga, Srbac), Nikolić (Laktaši)

Crveni karton: Nemanja Paripović (Laktaši) u 28. minutu.

Igrač utakmice: Bojan Vrhovac (Sloga, Srbac) 8.

SLOGA (SRBAC): Gvozdić 7, Ilić 7, D. Zelenac 6 (od 54. minuta S. Ugren 6), R. Zelenac 7, Vrhovac 8, Aničić 7, Stojković 7, Ved. Kresojević 6 (od 60. minuta Račić 6), Glišić 7, Savić 6 (od 66. minuta Dević 5,5), Novaković 7. Trener: Zoran Kresojević.

LAKTAŠI: Jokić 6, Telić 6 (od 40. minuta Nikolić 5,5), Maksimović 7, Vunjak 6, Paripović 5,5, Vujaković 6, Grahovac 6 (od 85. minuta Savić -), Baljić 7, Kukić 6, Đurić 6, Milinović 7 (od 60. minuta Keleman 5,5). Trener: Predrag Tatić.

NAPRIJED          1 (1)

JEDINSTVO (Ž) 3 (0)

Strijelci: 1:0 Špica u 7, 1:1 Kasagić u 55, 1:2 Golić u 80, 1:3 Golić u 90. minutu.

Stadion: FK Naprijed u Banjaluci.

Sudija: Slađan Lazarević (Petrovo) 7.

Žuti kartoni: Špica, Stanivuk, Nedić, Bojinović (Naprijed), Stančić, Vasić, Grbić (Jedinstvo, Žeravica).

Igrač utakmice: Stefan Golić 7,5 (Jedinstvo, Žeravica).

NAPRIJED: Džonlić 6, Babić 6 (od 51. minuta Marić 6), Stanivuk 6,5, Nedić 6, Kovačević 6,5, Kremenović 6 (od 51. minuta Sabljić 6), Špica 7, Vuković 6,5 (od 75. minuta Čikić -), Macanović 6, Marinković 6, Bojinović 6,5. Trener: Damir Špica.

JEDINSTVO (ŽERAVICA): Vasić 7, Raca 6,5, Grbić 6,5, Berić 6,5, Kovačević 6, Tomić 6,5 (od 90. minuta Gavrilović -), Behara 7, Blagojević 7, Stančić 6, Kasagić 6,5 (od 75. minuta Golić 7,5), Cvetković 6,5. Trener: Dragan Skakić.

BSK                     1 (1)

KRAJINA   1 (0)

Strijelci: 1:0 Mazalica u 41, 1:1 Malinović u 68. minutu.

Stadion: “Čaire” u Banjaluci.

Gledalaca: 150.

Sudija: Mišo Liščić (Derventa) 6,5.

Žuti kartoni: Špirić (BSK), Zeljković, Palačković, Malinković, Slavnić (Krajina).

Crveni kartoni: Nikola Zeljković (BSK) u 88. minutu, Slavko Slavnić (Krajina) u 88. minutu.

Igrač utakmice: Marko Mazalica 7 (BSK).

BSK: Dobrijević 6,5, Topić 6, Zeljković 6, Zec 6,5, Lekić (od 62. minuta Jorgić -), Špirić 7, Ritan 6, Damjanović 6, Mazalica 7, Rašić 6 (od 67. minuta Vrebac -), Vujinović 6 (od 73. minuta Stamenković -). Trener: Siniša Mrkobrada.

KRAJINA: Krčić 6,5, Palačković 6 (od 63. minuta Piljagić -), Babić 6,5, Marijanović 6, Telić 6,5, Slavnić 6, Ma. Samardžić 6 (od 75. minuta Mi. Samardžić -), Ivanković 6 (od 46. minuta Milanović 6), Zeljković 6,5, Malinović 7, Pejanić 6. Trener: Željko Šurlan.

LOKOMOTIVA  1 (1)

PROLETER (D)    1 (0)

Strijelci: 1:0 Stjepanović u 25, 1:1 Dupor u 90. minutu.

Stadion: Lokomotive u Brčkom.

Sudija: Stevo Simić (Ugljevik) 7.

Žuti kartoni: Bošković, Cvijanović, Đorđić (Lokomotiva), Stojanović, Kalajdžić (Proleter, Dvorovi).

Crveni kartoni: Stanko Savić (Lokomotiva) u 73. minutu, Miroslav Živković (Proleter, Dvorovi) u 73. minutu.

Igrač utakmice: Miloš Dupor (Proleter, Dvorovi) 7.

LOKOMOTIVA: Ilišković 7, Sa. Ćumurović 6,5, Pačavra 6,5, Bošković 6,5, Rosić 6 (od 50. minuta Savić -), Stjepanović 7, Bojić 6,5 (od 87. minuta Vasiljević -), Marković 7, Cvijanović 6,5, Se. Ćumurović 6,5 (od 87. minuta Ibrahimović -). Đorđić 6,5. Trener: Vedran Banjanin.

PROLETER (DVOROVI): Simojlović 7, Ivanović 6,5 (od 60. minuta Ignjatov 6,5), Todorović 6,5 (od 87. minuta Jakovljević -), Kalajdžić 6,5, Janjić 6,5 (od 70. minuta Lukić -), Dupor 7, Stojanović 7, Marković 6,5, Lazić 5, Gudalo 7, Živković 6. Trener: Miodrag Simeunović.

MILIĆI   1 (0)

ILIĆKA 01        1 (0)

Strijelci: 1:0 Bojanić u 47, 1:1 Omić u 77. minutu.

Stadion: u Milićima.

Sudija: Danilo Jasika (Višegrad) 8.

Žuti kartoni: Klještan, Jovanović, Bojanić, Kipić (Milići), Antunović, Okilj (Ilićka 01).

Igrač utakmice: Elvir Omić (Ilićka 01) 7,5.

MILIĆI: Petković 6,5, Šalipurević 7, Jovanović 6,5, Kipić 6,5 (od 46. minuta Đerić 6,5), Žugić 6,5, Ćirković 6,5, Klještan 7, Lalović 6,5, Majstorović 6,5, Đukanović 6,5 Bojanić 7 (od 88. minuta Reljić -). Trener: Zdravko Popić.

ILIĆKA 01: Vukadinović 6,5, Marković 6,5, Maksimović 6,5, Mišković 6,5, Mirić 7, Đurić 6,5, Antunović 7, Mehaković 6,5 (od 66. minuta Jeftić 6,5), Aleksić 6,5 (od 52. minuta Šavija 6,5), Okilj 7, Omić 7,5. Trener: Milenko Radić.

MLADOST (BS)  0

FAMOS                        0

Stadion: Gradski u Bijeljini.

Sudija: Danijel Gavrić (Bijeljina) 7.

Žuti kartoni: Mirković, D. Lazić, Mitrović (Mladost, Bogutovo Selo), O. Šehovac, Šešlija (Famos).

Igrač utakmice: Đorđe Ćeha (Famos) 8.

MLADOST (BOGUTOVO SELO): Jokić 7, Tonković 6,5, D. Lazić 6,5, Jovanović 7 (od 64. minuta B. Lazić -), Mitrović 6, Lazarević 6, Simikić 7, Blagojević 7, Jokić 6,5, Đurđević 6,5 (od 86. minuta Božić -), Mirković 6,5. Trener: Dragomir Jovičić.

FAMOS: Maslovarić 7, Blažić 6,5, Koprivica 7, O. Šehovac 6,5, Ćeha 8, M. Tešanović 7,5 (od 70. minuta Plavšić -), Živković 8, Samardžija 7, Vitković 6,5 (od 63. minuta N. Šešlija -), N. Papaz 6,5 (od 75. minuta Simović -), Močević 7. Trener: Vladimir Drinjak.

JEDINSTVO (BČ)         0 (0)

JEDINSTVO (BR)         2 (1)

Strijelci: 0:1 Jović u 44, 0:2 Kutlačić u 72. minutu.

Stadion: Gradski u Brčkom.

Gledalaca: 400.

Sudija: Željko Tekić (Zvornik) 7.

Žuti kartoni: Karahasanović, Nukić, Jović (Jedinstvo, Brčko), Sekulić, Gašević (Jedinstvo, Brodac).

Crveni karton: Đorđe Puhalac (Jedinstvo, Brodac) u 19. minutu.

Igrač utakmice: Nenad Kutlačić (Jedinstvo, Brodac) 7,5.

JEDINSTVO (BRČKO): Jović 5,5, Stjepanović 5, Redžić 5, Vasić 5, Marković 5, Petrović 5 (od 67. minuta Hadžić -), Karać 5, Karahasanović 5, Nukić 5, Leka 5 (od 57. minuta Omeonga 5), Zahirović 5 (od 85. minuta Gušterović -). Trener: Dragiša Krajšumović.

JEDINSTVO (BRODAC): Sofrenić 6,5, Puhalac 5, Jovanović 6,5, Da. Sekulić 7, Lukić 7, Du. Sekulić 7, Gašević 7, Kutlačić 7,5, Mijatović 7 (od 63. minuta Ristić -), Jović 7,5, Manojlović 7. Trener: Miroslav Tomić.

VLASENICA      1 (1)

NAPREDAK         1 (1)

Strijelci: 1:0 A. Pejanović u 28, 1:1 Novaković u 32. minutu. Stadion: Gradski u Vlasenici.

Gledalaca: 350.

Sudija: Dalibor Božić (Istočno Sarajevo) 6,5.

Žuti kartoni: A. Pejanović, M. Kovačević (Vlasenica), Sekulić, Novaković (Napredak).

Igrač utakmice: Branislav Ružić (Napredak) 8.

VLASENICA: D. Kovačević 7, Lj. Pejanović 6,5 (od 46. minuta Majstorović 7), M. Kovačević 7, Bojanić 6,5, Ma. Pejanović 6, A. Pejanović 7, Božić 7, Sladoje 6, Ml. Pejanović 7 (od 64. minuta Ferhatović -), N. Kovačević 6, Đurić 6. Trener: Vladimir Janjić.

NAPREDAK: Ružić 8, Torbica 7, Sekulić 7, V. Filipović 7, Jovanović 6,5, Milošević 6,5 (od 75. minuta Pajić -), Atanacković 6, M. Filipović 6,5, Lazarević 6 (od 81. minuta Lazić -), Novaković 7, Jevtić 6 (od 57. minuta Vasiljević 6,5). Trener: Zoran Vasiljević.

GORICA                       4 (3)

MLADOST (R)              1 (1)

Strijelci: 1:0 V. Marić iz penala u 7, 1:1 Đurović u 25, 2:1 Jeftić u 28, 3:1 Karaman u 36, 4:1 Jeftić u 47. minutu.

Stadion: Gorice u Pučilama.

Sudija: Radenko Stanišić (Bijeljina) 8.

Žuti kartoni: Čaćić, Čebić (Mladost, Rogatica).

Igrač utakmice: Nenad Jeftić (Gorica) 8.

GORICA: Đurić 7, Milošević 7, Perković 7, Novaković 7, Vuković 7, Jović 7, Pavlović 7, V. Marić 7,5 (od 70. minuta Antunović 7), Karaman 7, Buha 7,5 (od 79. minuta Stanojlović -), Jeftić 8 (od 67. minuta Čavić -). Trener: Miro Janjičić.

MLADOST (ROGATICA): Ljubinac 5,5, Đerić 5, Bjelaković 5,5, Čaćić 6, Obradović 5,5, Balčaković 6, Zimonjić 6 Čebić 5,5 (od 75. minuta Sokolović -) Đurović 6 Nerić 5 (od 46. minuta Spajić 5), Ikonić 5 (od 58. minuta Klisura 5). Trener: Jadranko Janjić.