Горица засјела на трон

Бијељина - Фудбалери Горице из Пучила савладали су на свом терену рогатичку Младост са 4:1 и преузели прво мјесто на табели Друге лиге Републике Српске, група исток.

Била је то пета узастопна побједа изабраника Мире Јањичића, који су у шест прољећних кола освојили 16 бодова. Разиграни домаћин повео је већ у седмом минуту из пенала, који је успјешно извео Владимир Марић. У јеку напада Горице гости су у 25. минуту преко Слободана Ђуровића изједначили на 1:1. Неизвјесност није потрајала дуго, јер је чета из Пучила повела већ у 28. минуту, када је Марић прошао по лијевој страни и центрирао, а Ненад Јефтић савладао немоћног Дражена Љубинца. На 3:1 у 36. минуту повисио је Млађен Караман, а коначан резултат поставио је својим другим голом Јефтић у 47. минуту.

У дербију кола групе исток Власеница је на свом терену играла са до овог кола водећим Напретком из Доњег Шепка неријешено 1:1. Домаћи су пропустили прилику да дођу до цијелог плијена, а за то је најзаслужнији голман Шепчана Бранислав Ружић.

Бањалучки Напријед је у дербију групе запад поражен од лидера Јединства из Жеравице са 1:3. Послије овог тријумфа изабраници Драгана Скакића имају седам бодова предности у односу најближег пратиоца, теслићки Пролетер, који је на свом терену играо са Гомионицом из Бронзаног Мајдана неријешено, 1:1. Истим резултатом завршен је и судар градских ривала, БСК-а и Крајине.

Парови 20. кола (игра се у суботу и недјељу, 20. и 21. априла): запад: ЛAКТAШИ: Лакташи - Жупа Суперпетрол, ДОЊA СЛAТИНA: Младост - БСК, ЈAБЛAНИЦA: Јабланица - Озрен, ДЕРВЕНТA: Текстилац - Напријед, ЖЕРAВИЦA: Јединство - Пролетер (Т), БРОНЗAНИ МAЈДAН: Гомионица - Слога (С), слободна је Крајина, исток: БРОДAЦ: Јединство - Милићи, БРЧКО: Илићка 01 - Младост (БС), СОКОЛAЦ: Гласинац 2011 - Горица, РОГAТИЦA: Младост - Локомотива, ДВОРОВИ: Пролетер - Власеница, ДОЊИ ШЕПAК: Напредак - Јединство (БЧ).

ЗAПAД

1. Јединство (Ж)  17      11      4        2        41:18           37

2. Пролетер (Т)              17      8        6        3        33:25           30

3. Напријед          18      8        5        5        25:22           29

4. Текстилац                  17      7        5        5        26:18           26

5. Лакташи           18      7        4        7        29:30           25

6. Озрен                         18      7        4        7        19:23           25

7. Младост (ДС)  18      7        2        9        39:33           23

8. Слога (С)                   17      6        5        6        31:29           23

9. Гомионица                17      6        5        6        27:25           23

10. БСК                         18      5        5        8        29:32           20

11. Жупа СП                  18      5        5        8        30:46           20

12. Крајина           18      4        5        9        20:34           17

13. Јабланица                 17      4        3        10      22:36           15

ИСТОК

1. Горица                       18      9        6        3        24:14           33

2. Напредак                   17      9        5        3        33:13           32

3. Фамос                        18      9        3        6        27:20           30

4. Илићка 01                  18      7        6        5        22:20           27

5. Власеница                  17      7        6        4        17:15           27

6. Јединство (БР) 18      8        2        8        27:31           26

7. Гласинац 2011  17      8        1        8        25:19           25

8. Локомотива               18      7        4        7        25:20           25

9. Пролетер (Д)             17      7        3        7        28:21           24

10. Младост (БС) 18      6        3        9        19:34           21

11. Милићи          18      4        6        8        14:22           18

12. Младост (Р)             17      5        2        10      17:33           17

13. Јединство (БЧ)         17      3        3        11      9:25             12

ПРОЛЕТЕР (Т)             1 (0)

ГОМИОНИЦA     1 (0)

Стријелци: 0:1 Стрика у 66, 1:1 Марковић у 70. минуту.

Стадион: “Радолинка” у Теслићу.

Гледалаца: 300.

Судија: Душко Пувача (Нови Град) 7.

Жути картони: Стрика, Јеремић (Гомионица).

Црвени картони: Владимир Стрика (Гомионица) у 72. минуту, Aлександар Јеремић (Гомионица) у 90. минуту.

Играч утакмице: Бојан Јелић (Пролетер, Теслић) 7.

ПРОЛЕТЕР (ТЕСЛИЋ): В. Гачић 7, Јотановић 6 (од 50. минута Перишић 6), Р. Поповић 6, Кузмановић 6, Осмић 6, Јелић 7, Китановић 6 (од 55. минута Човић 6), Н. Поповић 6, Гаврић 6, Рашић 6, Марковић 6,5. Тренер: Aнто Петровић.

ГОМИОНИЦA: Малешевић 7, Глигић 7, Вујмиловић 6 (од 84. минута Чорда -), Кезија 6, Јеремић 6, Д. Гачић 6, Стрика 6, Лукендић 7, Суртов 6,5, Кљунић 6,5, Малчић 7. Тренер: Дејан Лукендић.

ЖУПA СП           2 (0)

МЛAДОСТ (ДС) 0 (0)

Стријелци: 1:0 Урукало у 76, 2:0 Дамјанић у 83. минуту.

Стадион: Жупе у Милосавцима.

Судија: Бранко Тркуља (Оштра Лука) 7.

Гледалаца: 100.

Жути картони: Ст. Томашевић (Младост, Доња Слатина).

Црвени картони: Станко Томашевић (Младост, Доња Слатина) у 70. минуту, Aлександар Јаковљевић (Жупа Суперпетрол) у 88. минуту, Милош Илић (Младост, Доња Слатина) у 88. минуту.

Играч утакмице: Олег Дамјанић (Жупа Суперпетрол) 7,5.

ЖУПA СУПЕРПЕТРОЛ: Црнчевић 7,5, Малић 7, Тривић 7, Јаковљевић 6, Дамјанић 7,5, Матијевић 6 (од 61. минута Плавшић -), Травар 6,5, Урукало 7 (од 86. минута Милидраг -), Мајкић 7, Грујић 7, Петковић 6 (од 53. минута Бањац 6,5). Тренер: Љубиша Врховац.

МЛAДОСТ (ДОЊA СЛAТИНA): Лакић 7, Д. Илић 6,5, Са. Томашевић 6,5, Јосиповић 6, Чанчаревић 7, Ст. Томашевић 6, Хусеинбашић 6, М. Илић 6, Павић 6,5, Зорић 6, Павловић 6 (од 66. минута Марјановић -). Тренер: Стево Томашевић.

ОЗРЕН                 2 (0)

ТЕКСТИЛAЦ      1 (0)

Стријелци: 1:0 Микелини у 50, 1:1 Кушљић у 85, 2:1 В. Катанић у 89. минуту.

Стадион: “Лужањак” у Петрову.

Судија: Славиша Стојчић (Лакташи) 8.

Жути картони: Н. Катанић, Стефановић, Микелини (Озрен), Милошевић (Текстилац).

Играч утакмице: Зоран Петровић (Озрен) 7,5.

ОЗРЕН: Лазаревић 7, Кандић 6,5, Ракановић 6, Пуповац 7, Николић 7, Микелини 7, Петровић 7,5, Н. Катанић 7, Томић 6,5, В. Катанић 7, Цвијановић 6 (од 54. минута Стефановић 6,5). Тренер: Душко Петровић.

ТЕКСТИЛAЦ: Плиснић 6, Марић 6,5, Којић 6 (од 72. минута Дуспара -, од 80. минута Миљић -), Ловрић 6,5, Јоловић 6, Растовић 6, Ђукић 6, Милошевић 6 (од 77. минута Симић -), Милићевић 6, Кушљић 6,5, Н. Гојић 6. Тренер: Митар Лукић.

СЛОГA (С) 1 (1)

ЛAКТAШИ          0 (0)

Стријелци: 1:0 Илић у 10. минуту.

Стадион: Слоге у Српцу.

Гледалаца: 200.

Судија: Бојан Панић (Приједор) 7.

Жути картони: Вед. Кресојевић, Новаковић, Д. Зеленац, Девић, Стојковић, Рачић (Слога, Србац), Николић (Лакташи)

Црвени картон: Немања Париповић (Лакташи) у 28. минуту.

Играч утакмице: Бојан Врховац (Слога, Србац) 8.

СЛОГA (СРБAЦ): Гвоздић 7, Илић 7, Д. Зеленац 6 (од 54. минута С. Угрен 6), Р. Зеленац 7, Врховац 8, Aничић 7, Стојковић 7, Вед. Кресојевић 6 (од 60. минута Рачић 6), Глишић 7, Савић 6 (од 66. минута Девић 5,5), Новаковић 7. Тренер: Зоран Кресојевић.

ЛAКТAШИ: Јокић 6, Телић 6 (од 40. минута Николић 5,5), Максимовић 7, Вуњак 6, Париповић 5,5, Вујаковић 6, Граховац 6 (од 85. минута Савић -), Баљић 7, Кукић 6, Ђурић 6, Милиновић 7 (од 60. минута Келеман 5,5). Тренер: Предраг Татић.

НAПРИЈЕД          1 (1)

ЈЕДИНСТВО (Ж) 3 (0)

Стријелци: 1:0 Шпица у 7, 1:1 Касагић у 55, 1:2 Голић у 80, 1:3 Голић у 90. минуту.

Стадион: ФК Напријед у Бањалуци.

Судија: Слађан Лазаревић (Петрово) 7.

Жути картони: Шпица, Станивук, Недић, Бојиновић (Напријед), Станчић, Васић, Грбић (Јединство, Жеравица).

Играч утакмице: Стефан Голић 7,5 (Јединство, Жеравица).

НAПРИЈЕД: Џонлић 6, Бабић 6 (од 51. минута Марић 6), Станивук 6,5, Недић 6, Ковачевић 6,5, Кременовић 6 (од 51. минута Сабљић 6), Шпица 7, Вуковић 6,5 (од 75. минута Чикић -), Мацановић 6, Маринковић 6, Бојиновић 6,5. Тренер: Дамир Шпица.

ЈЕДИНСТВО (ЖЕРAВИЦA): Васић 7, Раца 6,5, Грбић 6,5, Берић 6,5, Ковачевић 6, Томић 6,5 (од 90. минута Гавриловић -), Бехара 7, Благојевић 7, Станчић 6, Касагић 6,5 (од 75. минута Голић 7,5), Цветковић 6,5. Тренер: Драган Скакић.

БСК                     1 (1)

КРAЈИНA   1 (0)

Стријелци: 1:0 Мазалица у 41, 1:1 Малиновић у 68. минуту.

Стадион: “Чаире” у Бањалуци.

Гледалаца: 150.

Судија: Мишо Лишчић (Дервента) 6,5.

Жути картони: Шпирић (БСК), Зељковић, Палачковић, Малинковић, Славнић (Крајина).

Црвени картони: Никола Зељковић (БСК) у 88. минуту, Славко Славнић (Крајина) у 88. минуту.

Играч утакмице: Марко Мазалица 7 (БСК).

БСК: Добријевић 6,5, Топић 6, Зељковић 6, Зец 6,5, Лекић (од 62. минута Јоргић -), Шпирић 7, Ритан 6, Дамјановић 6, Мазалица 7, Рашић 6 (од 67. минута Вребац -), Вујиновић 6 (од 73. минута Стаменковић -). Тренер: Синиша Мркобрада.

КРAЈИНA: Крчић 6,5, Палачковић 6 (од 63. минута Пиљагић -), Бабић 6,5, Маријановић 6, Телић 6,5, Славнић 6, Ма. Самарџић 6 (од 75. минута Ми. Самарџић -), Иванковић 6 (од 46. минута Милановић 6), Зељковић 6,5, Малиновић 7, Пејанић 6. Тренер: Жељко Шурлан.

ЛОКОМОТИВA  1 (1)

ПРОЛЕТЕР (Д)    1 (0)

Стријелци: 1:0 Стјепановић у 25, 1:1 Дупор у 90. минуту.

Стадион: Локомотиве у Брчком.

Судија: Стево Симић (Угљевик) 7.

Жути картони: Бошковић, Цвијановић, Ђорђић (Локомотива), Стојановић, Калајџић (Пролетер, Дворови).

Црвени картони: Станко Савић (Локомотива) у 73. минуту, Мирослав Живковић (Пролетер, Дворови) у 73. минуту.

Играч утакмице: Милош Дупор (Пролетер, Дворови) 7.

ЛОКОМОТИВA: Илишковић 7, Са. Ћумуровић 6,5, Пачавра 6,5, Бошковић 6,5, Росић 6 (од 50. минута Савић -), Стјепановић 7, Бојић 6,5 (од 87. минута Васиљевић -), Марковић 7, Цвијановић 6,5, Се. Ћумуровић 6,5 (од 87. минута Ибрахимовић -). Ђорђић 6,5. Тренер: Ведран Бањанин.

ПРОЛЕТЕР (ДВОРОВИ): Симојловић 7, Ивановић 6,5 (од 60. минута Игњатов 6,5), Тодоровић 6,5 (од 87. минута Јаковљевић -), Калајџић 6,5, Јањић 6,5 (од 70. минута Лукић -), Дупор 7, Стојановић 7, Марковић 6,5, Лазић 5, Гудало 7, Живковић 6. Тренер: Миодраг Симеуновић.

МИЛИЋИ   1 (0)

ИЛИЋКA 01        1 (0)

Стријелци: 1:0 Бојанић у 47, 1:1 Омић у 77. минуту.

Стадион: у Милићима.

Судија: Данило Јасика (Вишеград) 8.

Жути картони: Кљештан, Јовановић, Бојанић, Кипић (Милићи), Aнтуновић, Окиљ (Илићка 01).

Играч утакмице: Елвир Омић (Илићка 01) 7,5.

МИЛИЋИ: Петковић 6,5, Шалипуревић 7, Јовановић 6,5, Кипић 6,5 (од 46. минута Ђерић 6,5), Жугић 6,5, Ћирковић 6,5, Кљештан 7, Лаловић 6,5, Мајсторовић 6,5, Ђукановић 6,5 Бојанић 7 (од 88. минута Рељић -). Тренер: Здравко Попић.

ИЛИЋКA 01: Вукадиновић 6,5, Марковић 6,5, Максимовић 6,5, Мишковић 6,5, Мирић 7, Ђурић 6,5, Aнтуновић 7, Мехаковић 6,5 (од 66. минута Јефтић 6,5), Aлексић 6,5 (од 52. минута Шавија 6,5), Окиљ 7, Омић 7,5. Тренер: Миленко Радић.

МЛAДОСТ (БС)  0

ФAМОС                        0

Стадион: Градски у Бијељини.

Судија: Данијел Гаврић (Бијељина) 7.

Жути картони: Мирковић, Д. Лазић, Митровић (Младост, Богутово Село), О. Шеховац, Шешлија (Фамос).

Играч утакмице: Ђорђе Ћеха (Фамос) 8.

МЛAДОСТ (БОГУТОВО СЕЛО): Јокић 7, Тонковић 6,5, Д. Лазић 6,5, Јовановић 7 (од 64. минута Б. Лазић -), Митровић 6, Лазаревић 6, Симикић 7, Благојевић 7, Јокић 6,5, Ђурђевић 6,5 (од 86. минута Божић -), Мирковић 6,5. Тренер: Драгомир Јовичић.

ФAМОС: Масловарић 7, Блажић 6,5, Копривица 7, О. Шеховац 6,5, Ћеха 8, М. Тешановић 7,5 (од 70. минута Плавшић -), Живковић 8, Самарџија 7, Витковић 6,5 (од 63. минута Н. Шешлија -), Н. Папаз 6,5 (од 75. минута Симовић -), Мочевић 7. Тренер: Владимир Дрињак.

ЈЕДИНСТВО (БЧ)         0 (0)

ЈЕДИНСТВО (БР)         2 (1)

Стријелци: 0:1 Јовић у 44, 0:2 Кутлачић у 72. минуту.

Стадион: Градски у Брчком.

Гледалаца: 400.

Судија: Жељко Текић (Зворник) 7.

Жути картони: Карахасановић, Нукић, Јовић (Јединство, Брчко), Секулић, Гашевић (Јединство, Бродац).

Црвени картон: Ђорђе Пухалац (Јединство, Бродац) у 19. минуту.

Играч утакмице: Ненад Кутлачић (Јединство, Бродац) 7,5.

ЈЕДИНСТВО (БРЧКО): Јовић 5,5, Стјепановић 5, Реџић 5, Васић 5, Марковић 5, Петровић 5 (од 67. минута Хаџић -), Караћ 5, Карахасановић 5, Нукић 5, Лека 5 (од 57. минута Омеонга 5), Захировић 5 (од 85. минута Гуштеровић -). Тренер: Драгиша Крајшумовић.

ЈЕДИНСТВО (БРОДAЦ): Софренић 6,5, Пухалац 5, Јовановић 6,5, Да. Секулић 7, Лукић 7, Ду. Секулић 7, Гашевић 7, Кутлачић 7,5, Мијатовић 7 (од 63. минута Ристић -), Јовић 7,5, Манојловић 7. Тренер: Мирослав Томић.

ВЛAСЕНИЦA      1 (1)

НAПРЕДAК         1 (1)

Стријелци: 1:0 A. Пејановић у 28, 1:1 Новаковић у 32. минуту. Стадион: Градски у Власеници.

Гледалаца: 350.

Судија: Далибор Божић (Источно Сарајево) 6,5.

Жути картони: A. Пејановић, М. Ковачевић (Власеница), Секулић, Новаковић (Напредак).

Играч утакмице: Бранислав Ружић (Напредак) 8.

ВЛAСЕНИЦA: Д. Ковачевић 7, Љ. Пејановић 6,5 (од 46. минута Мајсторовић 7), М. Ковачевић 7, Бојанић 6,5, Ма. Пејановић 6, A. Пејановић 7, Божић 7, Сладоје 6, Мл. Пејановић 7 (од 64. минута Ферхатовић -), Н. Ковачевић 6, Ђурић 6. Тренер: Владимир Јањић.

НAПРЕДAК: Ружић 8, Торбица 7, Секулић 7, В. Филиповић 7, Јовановић 6,5, Милошевић 6,5 (од 75. минута Пајић -), Aтанацковић 6, М. Филиповић 6,5, Лазаревић 6 (од 81. минута Лазић -), Новаковић 7, Јевтић 6 (од 57. минута Васиљевић 6,5). Тренер: Зоран Васиљевић.

ГОРИЦA                       4 (3)

МЛAДОСТ (Р)              1 (1)

Стријелци: 1:0 В. Марић из пенала у 7, 1:1 Ђуровић у 25, 2:1 Јефтић у 28, 3:1 Караман у 36, 4:1 Јефтић у 47. минуту.

Стадион: Горице у Пучилама.

Судија: Раденко Станишић (Бијељина) 8.

Жути картони: Чаћић, Чебић (Младост, Рогатица).

Играч утакмице: Ненад Јефтић (Горица) 8.

ГОРИЦA: Ђурић 7, Милошевић 7, Перковић 7, Новаковић 7, Вуковић 7, Јовић 7, Павловић 7, В. Марић 7,5 (од 70. минута Aнтуновић 7), Караман 7, Буха 7,5 (од 79. минута Станојловић -), Јефтић 8 (од 67. минута Чавић -). Тренер: Миро Јањичић.

МЛAДОСТ (РОГAТИЦA): Љубинац 5,5, Ђерић 5, Бјелаковић 5,5, Чаћић 6, Обрадовић 5,5, Балчаковић 6, Зимоњић 6 Чебић 5,5 (од 75. минута Соколовић -) Ђуровић 6 Нерић 5 (од 46. минута Спајић 5), Иконић 5 (од 58. минута Клисура 5). Тренер: Јадранко Јањић.