Фудбалери Озрена нису отишли у Нови Град

Д. Пашагић, Б. Радуловић

Бањалука - Тек што је почео шампионат у другим лига Републике Српске, већ је јасно да ће донијети бројне проблеме екипама, највише због тешке финансијске ситуације, али и због недовољног броја играча у појединим клубовима.

Тако се већ у другом колу у групи запад догодило да фудбалери Озрена не отпутују на гостовање у Нови Град, гдје је требало да одиграју меч против домаће Слободе. Оно што је још горе, нису на вријеме обавијестили ни такмичарске органе у фудбалском савезу, као ни домаћина да неће допутовати на стадион “Млакве”. Могући разлог је, незванично сазнајемо, недовољан број играча, јер нису могли да сакупе минималних 11 фудбалера да путују на гостовање.

Фудбалери Врањка приредили су велико изненађење на увијек врућем терену у Доњој Слатини, гдје су савладали фаворизовану Младост са 2:1. Гости су од 13. до 18. минута стекли два гола предности захваљујући мајсторијама Ратка Дудића, да би се домаћи тек тада пробудили. Имала је Младост идеалне прилике да из два пенала стигне до повољнијег резултата, али Дејан Лимић у 44. и Џафер Џафић у 61. минуту нису били прецизни са бијеле тачке, што је противничким играчима омогућило освајање бодова и велико славље послије утакмице.

Фудбалери добојске Слоге заслужено су побиједили ривала из Лакташа са 3:1. Креатори тријумфа домаћег тима били су Срђан Ђурановић и Александар Јанковић, који је мрежу гостију затресао у 40. и 56. минуту. Дружина тренера Милана Драгановића пружила је допадљиво и ефикасно издање, најављујући да се не одриче трке за прво мјесто и повратак у прволигашко друштво.

Новајлија Карановац забиљежио је другу побједу и са Врањком једини има максималан учинак.

У групи исток по шест бодова имају Леотар и Јединство. Требињци су на свом терену савладали Пролетер из Дворова са убједљивих 4:0, док су Брчаци у градском дербију као гости побиједили Илићку са 2:0. У Бродцу је Јединство савладало Будућност из Пилице са 4:1, а четири од пет голова постигла су четворица Јовановића, тројица у домаћој и један у гостујућој екипи.