Fudbaleri Borca goleadom u narednu rundu

D. Pašagić, I. Stanišić

Banjaluka - Fudbaleri Borca plasirali su se u četvrtfinale Kupa BiH pošto su u revanš utakmici osmine finala savladali Rudar Prijedor sa 5:2.

Banjalučani su slavili i u prvom susretu sa 1:0 i sa ukupnim rezultatom 6:2 obezbijedili su plasman među osam najboljih u ovom takmičenju.

Gosti su poveli u desetom minutu. Poslije greške odbrane "crveno-plavih" u kaznenom prostoru se najbolje snašao Milenko Devušić i doveo Rudar Prijedor u prednost od 1:0. Tek u 45. minutu Borac je stigao do izjednačenja, a strijelac je bio kapiten Vladan Grujić. U 55. minutu domaći su preokrenuli rezultat golom Petra Ilića. Devet minuta kasnije bilo je 3:1. Korner je odlično izveo "rezervista" Toni Jović, a najviši u skoku bio je Ivan Kostić i savladao nemoćnog Dalibora Kozića. U 69. minutu viđena je najljepša akcija na meču iz koje su Banjalučani postigli četvrti pogodak. Odlično su kombinovali Ilić i Srđan Bečelić, a ovaj drugi je dodao loptu do Fedora Predragovića kome nije bilo teško da pogodi pravo mjesto. Sedam minuta kasnije Saša Stijepić je evrogolom sa 20 metara smanjio na 2:4, a peti pogodak za Borac postigao je Dujaković u 83. minutu.

U četvrtfinale se plasirala još jedna ekipa iz Republike Srpske, Mladost iz Velike Obarske, koja je u revanš susretu savladala prvoligaša Federacije BiH, Metalege iz Jajca sa 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigao je Dragan Ristić u 77. minutu utakmice, što je bilo dovoljno domaćinu za prolaz u narednu rundu takmičenja, s obzirom na to da je prvi susret u Jajcu završen bez pogodaka.

Rezultati

Rezultati revanš utakmica osmine finala Kupa BiH: Borac (Banjaluka) - Rudar Prijedor 5:2 (prvi meč 1:0), Mladost (Velika Obarska) - Metalege (Jajce) 1:0 (0:0), Željezničar - Široki Brijeg 1:1 (Bajić 54. penal - Buhač 45) (0:2), Zvijezda (Gradačac) - Mladost (Doboj, Kakanj) 1:0 (Puljić 90) (1:0), Zrinjski - Sloga (Ljubuški) 4:1 (Radeljić 43, 54, 64, Kordić 88 - Jeličić 86) (3:2), Travnik - Sarajevo 2:3 (Adrijano 41, Goloman 75 - Stojčev 30, Radovac 44, Velkoski 81) (0:4), Čelik - Olimpik (Sarajevo) 1:0 (Đelmić 12) (0:4), Vitez - Velež (Mostar) 3:3 (Vidović 26, Pinjuh 55, 89 - Hebibović 47, 82, Zvonić 90) (0:2).