Фудбалери Борца голеадом у наредну рунду

Д. Пашагић, И. Станишић

Бањалука - Фудбалери Борца пласирали су се у четвртфинале Купа БиХ пошто су у реванш утакмици осмине финала савладали Рудар Приједор са 5:2.

Бањалучани су славили и у првом сусрету са 1:0 и са укупним резултатом 6:2 обезбиједили су пласман међу осам најбољих у овом такмичењу.

Гости су повели у десетом минуту. Послије грешке одбране "црвено-плавих" у казненом простору се најбоље снашао Миленко Девушић и довео Рудар Приједор у предност од 1:0. Тек у 45. минуту Борац је стигао до изједначења, а стријелац је био капитен Владан Грујић. У 55. минуту домаћи су преокренули резултат голом Петра Илића. Девет минута касније било је 3:1. Корнер је одлично извео "резервиста" Тони Јовић, а највиши у скоку био је Иван Костић и савладао немоћног Далибора Козића. У 69. минуту виђена је најљепша акција на мечу из које су Бањалучани постигли четврти погодак. Одлично су комбиновали Илић и Срђан Бечелић, а овај други је додао лопту до Федора Предраговића коме није било тешко да погоди право мјесто. Седам минута касније Саша Стијепић је евроголом са 20 метара смањио на 2:4, а пети погодак за Борац постигао је Дујаковић у 83. минуту.

У четвртфинале се пласирала још једна екипа из Републике Српске, Младост из Велике Обарске, која је у реванш сусрету савладала прволигаша Федерације БиХ, Металеге из Јајца са 1:0. Једини погодак на утакмици постигао је Драган Ристић у 77. минуту утакмице, што је било довољно домаћину за пролаз у наредну рунду такмичења, с обзиром на то да је први сусрет у Јајцу завршен без погодака.

Резултати

Резултати реванш утакмица осмине финала Купа БиХ: Борац (Бањалука) - Рудар Приједор 5:2 (први меч 1:0), Младост (Велика Обарска) - Металеге (Јајце) 1:0 (0:0), Жељезничар - Широки Бријег 1:1 (Бајић 54. пенал - Бухач 45) (0:2), Звијезда (Градачац) - Младост (Добој, Какањ) 1:0 (Пуљић 90) (1:0), Зрињски - Слога (Љубушки) 4:1 (Радељић 43, 54, 64, Кордић 88 - Јеличић 86) (3:2), Травник - Сарајево 2:3 (Адријано 41, Голоман 75 - Стојчев 30, Радовац 44, Велкоски 81) (0:4), Челик - Олимпик (Сарајево) 1:0 (Ђелмић 12) (0:4), Витез - Вележ (Мостар) 3:3 (Видовић 26, Пињух 55, 89 - Хебибовић 47, 82, Звонић 90) (0:2).