Favoriti bez greške u 22. kolu drugih liga Republike Srpske

D. Pašagić, B. Radulović

Banjaluka - I u 22. kolu drugih fudbalskih liga Republike Srpske vodeće ekipe u obje grupe zabilježile su sigurne pobjede i tako su nastavile borbu za plasman u prvoligaško društvo.

U grupi zapad lider Jedinstvo iz Žeravice je u nastavku slomilo otpor teslićkog Proletera, ali su na kraju ipak slavili više nego ubjedljivu pobjedu od 5:1. Najbolji akter susreta je bio Ognjen Škorić, koji je postigao dva posljednja gola za ekipu koju sa klupe predvodi Boris Savić. Bodovno izjednačen sa Žeravičanima ostao je šamački Borac, koji je na gostovanju u Novom Gradu na “Mlakvama” savladao Slobodu sa 3:1 i tako nastavio potjeru.

Komšijsko odmjeravanje snaga u Prnjavoru pripalo je domaćinu, ali se stvari na terenu nisu odvijale onako kako su to “plavi” željeli. Ekipa Laktaša stekla je vođstvo u 18. minutu, da bi do odlaska na odmor domaći uspjeli da izjednače. Pravi slom mladići trenera Zorana Novakovića doživjeli su u posljednjih sedam minuta, kada se mreža golmana Predraga Bekića tresla čak tri puta. Veoma važnu pobjedu u bici za opstanak zabilježio je Polet 1926 iz Broda, koji je kao domaćin savladao “fenjeraša” Ozren iz Petrova sa 2:1.

U grupi istok vodeće Jedinstvo iz Brčkog je slavilo u Rogatici protiv domaće Mladosti. Domaćin je odolijevao cijeli sat, a onda je sa dva gola najbolji igrač utakmice, ali i Jedinstva ove sezone Cvijetin Pavić zapečatio sudbinu Rogatičana. Tako su Brčaci zadržali prednost od pet bodova nad trebinjskim Leotarom, koji je kao domaćin u Bileći pobijedio drugi brčanski klub, Ilićku 0:1 sa 4:0. Najbolji akter susreta bio je dvostruki strijelac Miloš Perović. Priliku da smanji bodovni zaostatak tim sa “Polica” imaće u narednom kolu, kada su Brčaci slobodni, a Leotar dočekuje Velež iz Nevesinja.