Друке лиге Републике Српске: У Источној Илиџи постигнуто 13 голова

Дарко Пашагић, Бране Радуловић

Бањалука - На утакмици седмог кола Друге фудбалске лиге Републике Српске, група исток, одиграној у Источној Илиџи између Фамоса и Будућности из Пилице гледаоци су имали прилику да виде чак 13 погодака.

Сусрет је завршен побједом домаћина од чак 10:3, а куриозитет је да су сви голови постигнути у прва 63 минута. Ово је иначе било веома ефикасно коло у овој групи, јер су се мреже тресле 44 пута на осам сусрета, што износи 5,5 голова по утакмици. Велики преокрет виђен је у Невесињу, гдје је домаћи Вележ савладао Младост из Богутовог Села са 6:3 иако је у 22. минуту имао три гола заостатка. Лидер на табели Слога из Горњег Црњелова протутњала је кроз Гацко, гдје је савладала Младост са 5:0. И даље имају максималан учинак, а најближим пратиоцима већ су побјегли осам бодова.

У групи запад послије седмог кола Слобода из Новог Града је и даље лидер, али сада има бод вишка у односу на најближег пратиоца. Новограђани су у Прњавору савладали Љубић са 2:0 и тако су наставили успјешну серију. У финишу првог полувремена капитен Слободе Љубан Антонић је затресао мрежу ветерана Синише Мркобраде, на чију душу иде овај погодак. У финишу меча Саша Ковачевић отклонио је све дилеме у вези са резултатом, остављајући Прњаворчане на претпосљедњем мјесту са само три бода.

У Жеравици на мечу Јединство - Алфа Модрича резултатски преокрет направио је нападач домаћих Борис Лазић. Гости су повели голом Неђе Шуке на самом отварању утакмице, а нападач домаћих у наставку меча асистирао је Мили Ковачевићу код изједначења да би у јунака утакмице израстао десетак минута прије краја. У слалому је прошао одбрану гостију и ефектно завршио акцију.