Druge lige Republike Srpske, 11 kolo: Guber zaustavio seriju Napretka

D. Pašagić, B. Radulović

Banjaluka - Fudbaleri Napretka iz Donjeg Šepka u 11. kolu Druge lige Republike Srpske, grupa istok poslije deset uzastopnih pobjeda poraženi su na gostovanju u Srebrenici od Gubera sa 1:3.

Fantastičan niz izabranika Miodraga Jevtića prekinut je tamo gdje su se možda i najmanje nadali u gostima kod debitanta u ovom rangu takmičenja. Domaći su poveli već u četvrtom minutu golom Almira Karića, da bi u 12. izjednačio Dejan Marić. Prednost Guberu donio je Milan Jevtić, a konačan rezultat postavio Armin Smajilović. Iako su poraženi igrači Napretka i dalje imaju ogromnu prednost u odnosu na pratioce, a najbližem, drugoplasiranom Famosu bježe deset bodova.

Lider grupe zapad, Sloboda iz Novog Grada deklasirala je Ozren sa 9:0 i sada ima tri boda prednosti u odnosu na najbližeg pratioca, banjalučki Željezničar, koji je kao gost u Donjoj Slatini igrao protiv Mladosti 1:1. Ovaj susret obilježio je rekordan broj žutih kartona, čak 13, ali i tri crvena kartona, koja su se dogodila od 26. do 32. minuta. Iako su više od 60 minuta imali igrača više, gosti nisu uspjeli da dođu do priželjkivane pobjede. Najveći maler dogodio im se, ipak u 50. minutu, kada je udarac kapitena i trenera Branislava Krunića sa bijele tačke odbranio Jovica Lakić. Na sličan način, promašajem najstrože kazne, "Želji" su izmakla dva boda i sedam dana ranije protiv Omarske, kada su takođe remizirali.

U 12. kolu, koje se igra u subotu i nedjelju, 29. i 30. oktobra sastaju se: grupa zapad: Jedinstvo (Ž) - Željezničar (D), Ozren - Sloga (T), BSK - Sloboda (NG), Željezničar (BL) - Mineral, Proleter (T) - Mladost (DS), Ljubić - Omarska, Laktaši - Modriča Maksima, Sloga (S) - Borac (KD), grupa istok: Mladost (R) - Mladost (G), Velež (N) - Glasinac 2011, Ilićka 01 - Proleter (D), Leotar - Sloga junajted, Napredak - Jedinstvo (BČ), Jedinstvo (BR) - Guber, Mladost (BS) - Drina HE, Famos - Vlasenica.

15. Ozren                      11      3        0        8        13:36 9

16. Mineral                 11      0        2        9        5:24   2