Druge fudbalske lige RS, 8. kolo: Lukići srušili Čaire

D. Pašagić, B. Radulović

Banjaluka - U jednoj od najzanimljivijih utakmici osmog kola Druge fudbalske lige Republike Srpske, grupa zapad banjalučki BSK je na "Čairama" poražen od dobojske Sloge sa 0:2.

U duelu nekadašnjih prvoligaša Dobojlije su utakmicu odradile u šampionskom stilu, a oba gola postigli su Lukići. Radost gostiju najavio je 17-godišnji Jovan, koji u 31. minutu uspio da savlada Bojana Dobrijevića, da bi konačan rezultat u finišu prvog poluvremena postavio veteran Borislav za zaslužen trijumf ekipe Sloge. U nastavku Dobojlije su čuvali snagu za naredna iskušenja u pohodu na jesenju titulu. U ovoj grupi lidersku poziciju i dalje druži Omarska, koja je u ovom kolu na svom terenu savladala Jedinstvo iz Žeravice sa minimalnih 1:0, a strijelac jedinog gola bio je Branko Rosić u 31. minutu.

Opštinski derbi, odigran pod reflektorima stadiona u Milosavcima, donio je još jedno pomračenje za fudbalere domaće Župe. Laktaši su opravdali ulogu favorita i sa ubjedljivih 4:0 srušili domaćina, koji je i dalje prikovan za dno tabele sa samo jednim bodom. U grupi istok najzanimljivije je bilo u Gacku, gdje je domaća Mladost sve do 72. minuta gubila od Ilićke 01 iz Brčkog sa 2:0, a onda su za samo sedam minuta stigli do pobjede od 3:2.

Parovi devetog kola koje se igra u subotu i nedjelju, 10. i 11. septembra: grupa zapad: MODRIČA: Modriča Maksima - Željezničar, LAKTAŠI: Laktaši - Mladost (DS), BROD: Liješće - Župa, DOBOJ: Sloga - Sloga (S), TRN: Sloga - BSK, ŽERAVICA: Jedinstvo - Borac (KD), PRNjAVOR: Ljubić - Omarska, PETROVO: Ozren - Proleter (T), grupa istok: SOKOLAC: Glasinac 2011 - Rudar (U), BRČKO: Lokomotiva - Podrinje (J), BRČKO: Ilićka 01 - Gorica, KARAKAJ: Radnički - Mladost (G), BOGUTOVO SELO: Mladost - Jedinstvo (BR), DONjI ŠEPAK: Napredak - Mladost (R), BIJELjINA: Sloga junajted - Jedinstvo (BČ), DVOROVI: Proleter - Famos.