Druge fudbalske lige RS, 7. kolo: Srpčani ukočili Željezničar

D. Pašagić, B. Radulović

Banjaluka - U derbiju sedmog kola Druge fudbalske lige Republike Srpske, grupa zapad, odigranom u Srpcu između domaće Sloge i lidera banjalučkog Željezničara nije bilo pobjednika (1:1).

Ekipa, koju sa klupe predvodi igrač-trener Saša Ilić, povela je u 15. minutu golom Milenka Devušića i imala prednost sve do 71. minuta. Tada je igrač-trener gostujuće ekipe Branislav Krunić pogodio za 1:1 i svom timu donio bod, koji je Banjalučane ostavio na čelu tabele.

Njima ozbiljno prijeti novogradska Sloboda, koja je pobijedila kao gost u Banji Vrućici "fenjeraša" Mineral sa 3:0 i sa mečom manje nalazi se na bod zaostatka. Priliku da ih prestigne imaće sutra kada od 15.30 časova u Omarskoj protiv istoimenog kluba igra odgođeni susret petog kola.

Fudbaleri Laktaša prekinuli su slabu seriju rezultata i to protiv favorizovanog rivala iz Teslića, kojeg su savladali sa 2:1. Uspješno ostvarenje domaćih najavio je golom u 13. minutu iskusni Miljan Bajić, koji odnedavno vodi ekipu i u ulozi trenera, a poslije izjednačenja, kapiten Laktaša, Branko Keleman zatresao je mrežu Proletera u 69. minutu za dugo očekivani trijumf domaćih i pomjeranje ekipe iz donjeg dijela tabele.

U grupi istok Napredak iz Donjeg Šepka nastavio je da teroriše rivale i zabilježio je sedmu uzastopnu pobjedu. Ovog puta izabranici Miodraga Jevtića kao gosti slavili su u Bogutovom Selu nad ekipom Mladosti sa 2:1 i tako su zadržali sedam bodova prednosti u odnosu na najbližeg pratioca Famos iz Istočne Ilidže, koji je na svom terenu sa minimalnih 1:0 savladao trebinjski Leotar. Posljednji meč sedmog kola u grupi istok biće odigran danas u Višegradu od 16 časova kada će snage odmjeriti domaća Drina HE i Velež iz Nevesinja.

U osmom kolu, koje se igra u subotu i nedjelju, 1. i 2. oktobra sastaju se: grupa zapad: Jedinstvo (Ž) - Sloboda (NG), Sloga (T) - Mineral, Željezničar (D) - Mladost (DS), Ozren - Omarska, BSK - Modriča Maksima, Željezničar (BL) - Borac (KD), Proleter - Sloga (S), Ljubić - Laktaši, grupa istok: Mladost (R) - Proleter (D), Glasinac 2011 - Sloga junajted, Mladost (G) - Jedinstvo (BČ), Velež - Guber, Ilićka 01 - Drina HE, Leotar - Vlasenica, Napredak - Famos, Jedinstvo (BR) - Mladost (BS).

15. Ozren                      7        1        0        6        8:22   3

16. Mineral                 7        0        1        6        2:18   1