Druge fudbalske lige RS, 7. kolo: Borac zasjeo na čelo tabele

D. Pašagić, B. Radulović

Banjaluka - U derbiju sedmog kola Druge fudbalske Lige Republike Srpske, grupa zapad, šamački Borac, koji domaće utakmice igra na stadionu u Donjoj Dubici (FBiH), savladao je banjalučki BSK sa 2:0 i zasjeo na čelo tabele.

Trijumf mladića trenera Predraga Lukića najavio je raspoloženi Nemanja Arsić, na otvaranju utakmice, da bi u posljednjim trenucima "rezervista" Janko Dujmušić još jednom primorao na kapitulaciju golmana Bojana Dobrijevića za zaslužen trijumf Šamčana, koji su tako potvrdili da su najozbiljniji kandidat za jesenju titulu.

Neobičan tok imao je okršaj u Banji Vrućici između domaćeg Minerala i Župe Superpetrol, koji je završen neriješenim rezultatom, 3:3. Gosti iz Milosavaca su do 90. minuta imali dva gola prednosti, ali nisu zabilježili pobjedu. Naime, u sudijskoj nadoknadi, u drugom i četvrtom minutu, Jorgovan Simić je dva puta matirao golmana gostiju Nikolu Đurića, čime su domaći izbjegli poraz.

U grupi istok sedmo kolo obilježili su remiji, jer je čak četiri od sedam susreta završeno miroljubivo.

Parovi osmog kola, koje se igra 4. i 5. oktobra: grupa zapad: LIJEŠĆE: Liješće - Omarska, DONjA SLATINA: Mladost - Laktaši, PRNjAVOR: Ljubić - Sloga (D), MILOSAVCI: Župa Superpetrol - Borac (KD), ŽERAVICA: Jedinstvo - Mineral, BANjALUKA: BSK - Ozren, MODRIČA: Modriča Maksima - Borac (Š), grupa istok: ETNO-SELO STANIŠIĆI: Zvijezda 09 - Jedinstvo (BR), KARAKAJ: Radnički - Sloga Junajted, SOKOLAC: Glasinac 2011 - Lokomotiva, UGLjEVIK: Rudar - Mladost (BS), BRČKO: Ilićka 01 - Velež (N), PUČILE: Gorica - Famos, DVOROVI: Proleter - Mladost (R).

10. Župa SP        7        2        2        3        12:14  8

11. Mineral         7        2        2        3        8:10   8

12. Mladost (DS) 7        2        1        4        9:10   7

13. Liješće 7        2        0        5        5:12   6

14. Sloga (D)        7        2        0        5        6:15   6