Друге фудбалске лиге РС, 7. коло: Борац засјео на чело табеле

Д. Пашагић, Б. Радуловић

Бањалука - У дербију седмог кола Друге фудбалске Лиге Републике Српске, група запад, шамачки Борац, који домаће утакмице игра на стадиону у Доњој Дубици (ФБиХ), савладао је бањалучки БСК са 2:0 и засјео на чело табеле.

Тријумф младића тренера Предрага Лукића најавио је расположени Немања Арсић, на отварању утакмице, да би у посљедњим тренуцима "резервиста" Јанко Дујмушић још једном приморао на капитулацију голмана Бојана Добријевића за заслужен тријумф Шамчана, који су тако потврдили да су најозбиљнији кандидат за јесењу титулу.

Необичан ток имао је окршај у Бањи Врућици између домаћег Минерала и Жупе Суперпетрол, који је завршен неријешеним резултатом, 3:3. Гости из Милосаваца су до 90. минута имали два гола предности, али нису забиљежили побједу. Наиме, у судијској надокнади, у другом и четвртом минуту, Јоргован Симић је два пута матирао голмана гостију Николу Ђурића, чиме су домаћи избјегли пораз.

У групи исток седмо коло обиљежили су ремији, јер је чак четири од седам сусрета завршено мирољубиво.

Парови осмог кола, које се игра 4. и 5. октобра: група запад: ЛИЈЕШЋЕ: Лијешће - Омарска, ДОЊА СЛАТИНА: Младост - Лакташи, ПРЊАВОР: Љубић - Слога (Д), МИЛОСАВЦИ: Жупа Суперпетрол - Борац (КД), ЖЕРАВИЦА: Јединство - Минерал, БАЊАЛУКА: БСК - Озрен, МОДРИЧА: Модрича Максима - Борац (Ш), група исток: ЕТНО-СЕЛО СТАНИШИЋИ: Звијезда 09 - Јединство (БР), КАРАКАЈ: Раднички - Слога Јунајтед, СОКОЛАЦ: Гласинац 2011 - Локомотива, УГЉЕВИК: Рудар - Младост (БС), БРЧКО: Илићка 01 - Вележ (Н), ПУЧИЛЕ: Горица - Фамос, ДВОРОВИ: Пролетер - Младост (Р).

10. Жупа СП        7        2        2        3        12:14  8

11. Минерал         7        2        2        3        8:10   8

12. Младост (ДС) 7        2        1        4        9:10   7

13. Лијешће 7        2        0        5        5:12   6

14. Слога (Д)        7        2        0        5        6:15   6