Друге фудбалске лиге РС, 6. коло: Љубић бољи од комшија

Д. Пашагић, Б. Радуловић

Бањалука - Фудбалери прњаворског Љубића у шестом колу Друге лиге Републике Српске, група запад, на свом терену савладали су комшије из Бање Врућице, Минерал са 1:0.

Питање побједника ријешено је већ у шестом минуту. Капитен гостију Игор Јелић оборио је у свом шеснаестерцу Данка Ћирковића, а сигуран извођач једанаестерца био је капитен домаћих Борис Жижак. Прњаворчани су тако прекинули црни низ од три узастопна пораза, а интересантно је да је сва четири гола, колико је Љубић дао у три утакмице које је ријешио у своју корист, постигао један фудбалер, Борис Жижак.

У дербију кола ове групе, водећи бањалучки БСК је прекинуо низ од три узастопне побједе и на свом терену играо са Модрича Максимом неријешено, 1:1. Домаћима је нова побједа измакла буквално у посљедњим секундама утакмице, када је Тихомир Ђокић затресао мрежу Бојана Добријевића. До тог тренутка домаћи су имали минимално вођство које су стекли голом Николе Лекића у 58. минуту.

У групи исток дебитант у овом рангу такмичења Звијезда 09 из Етно-села Станишић, као домаћин је савладала бијељинску Слогу јунајтед са 5:2 и поново засјела на прво мјесто.

Парови седмог кола које се игра 27. и 28. септембра: група запад: МОДРИЧА: Модрича Максима - Лијешће, ШАМАЦ: Борац - БСК, ПЕТРОВО: Озрен - Јединство (Ж), БАЊА ВРУЋИЦА: Минерал - Жупа Суперпетрол, КОЗАРСКА ДУБИЦА: Борац - Љубић, ДОБОЈ: Слога - Младост (ДС), ЛАКТАШИ: Лакташи - Омарска, група исток: ДВОРОВИ: Пролетер - Звијезда 09, РОГАТИЦА: Младост - Горица, ИСТОЧНА ИЛИЏА: Фамос - Илићка 01, НЕВЕСИЊЕ: Вележ - Рудар (У), БОГУТОВО СЕЛО: Младост - Гласинац 2011, БРЧКО: Локомотива - Раднички (К), БИЈЕЉИНА: Слога јунајтед - Јединство (БР).

10. Жупа СП                 6        2        1        3        9:11   7

11. Минерал                 6        2        1        3        5:7     7

12. Лијешће                   6        2        0        4        5:10   6

13. Слога (Д)                6        2        0        4        6:13   6

14. Младост (ДС)         6        1        1        4        7:10   4