Druge fudbalske lige RS, 5. kolo: Romantičari sada kolo vode

D. Pašagić, B. Radulović

Banjaluka - Fudbaleri banjalučkog BSK-a poslije petog kola Druge lige Republike Srpske, grupa zapad, nalaze se na prvom mjestu na tabeli.

"Romantičari" su savladali Liješće sa 2:1, a pobjedu timu sa stadiona "Čaire" donio je Nemanja Todorović, koji je postigao oba gola, u 32. i 60. minutu. Jedini pogodak za goste iz Liješća dao je "rezervista" Saša Ignjatić, koji je zatresao mrežu rivala u 78. minutu, samo nekoliko sekundi poslije ulaska u igru.

Isti broj bodova ima i Borac, koji je zabilježio treću uzastopnu pobjedu. Ovoga puta Šamčani su savladali Župu Superpetrol iz Milosavaca sa 2:1. Do trijumfa su došli bukvalno u posljednjim sekundama utakmice, odnosno u trećem minutu sudijske nadoknade, kada je najistaknutiji pojedinac meča Bojan Spasojević zatresao mrežu rivala.

U grupi istok na čelnu poziciju vratila se brčanska Lokomotiva, koja je savladala Slogu Junajted iz Bijeljine sa 3:1.

Parovi šestog kola, koje se igra u subotu i nedjelju, 20. i 21. septembra: grupa zapad: LIJEŠĆE: Liješće - Laktaši, OMARSKA: Omarska - Sloga (D), DONjA SLATINA: Mladost - Borac (KD), PRNjAVOR: Ljubić - Mineral, MILOSAVCI: Župa Superpetrol - Ozren, ŽERAVICA: Jedinstvo - Borac (Š), BANjALUKA: BSK - Modriča Maksima, grupa istok: ETNO-SELO STANIŠIĆI: Zvijezda 09 - Sloga Junajted, BRODAC: Jedinstvo - Lokomotiva, KARAKAJ: Radnički - Mladost (BS), SOKOLAC: Glasinac - Velež (N), UGLjEVIK: Rudar - Famos, BRČKO: Ilićka 01 - Mladost (R), PUČILE: Gorica - Proleter (D).

Zapad

1. BSK        5        4        0        1        7:4     12

2. Borac (Š)       5        4        0        1        12:10 12

3. Modriča M.    5        3        2        0        10:4   11

4. Ozren     5        3        0        2        9:8     9

5. Jedinstvo (Ž)  5        2        1        2        5:2     7

6. Mineral          5        2        1        2        5:6     7

7. Laktaši 5        2        0        3        8:7     6

8. Omarska 5        2        0        3        10:10 6

9. Borac (KD)      5        2        0        3        9:9     6

10. Liješće         5        2        0        3        5:7     6

11. Ljubić  5        2        0        3        8:12   6

12. Sloga (D)       5        2        0        3        6:10   6

13. Mladost (DS)         5        1        1        3        6:8     4

14. Župa SP       5        1        1        3        6:9     4