Друге фудбалске лиге РС, 5. коло: Романтичари сада коло воде

Д. Пашагић, Б. Радуловић

Бањалука - Фудбалери бањалучког БСК-а послије петог кола Друге лиге Републике Српске, група запад, налазе се на првом мјесту на табели.

"Романтичари" су савладали Лијешће са 2:1, а побједу тиму са стадиона "Чаире" донио је Немања Тодоровић, који је постигао оба гола, у 32. и 60. минуту. Једини погодак за госте из Лијешћа дао је "резервиста" Саша Игњатић, који је затресао мрежу ривала у 78. минуту, само неколико секунди послије уласка у игру.

Исти број бодова има и Борац, који је забиљежио трећу узастопну побједу. Овога пута Шамчани су савладали Жупу Суперпетрол из Милосаваца са 2:1. До тријумфа су дошли буквално у посљедњим секундама утакмице, односно у трећем минуту судијске надокнаде, када је најистакнутији појединац меча Бојан Спасојевић затресао мрежу ривала.

У групи исток на челну позицију вратила се брчанска Локомотива, која је савладала Слогу Јунајтед из Бијељине са 3:1.

Парови шестог кола, које се игра у суботу и недјељу, 20. и 21. септембра: група запад: ЛИЈЕШЋЕ: Лијешће - Лакташи, ОМАРСКА: Омарска - Слога (Д), ДОЊА СЛАТИНА: Младост - Борац (КД), ПРЊАВОР: Љубић - Минерал, МИЛОСАВЦИ: Жупа Суперпетрол - Озрен, ЖЕРАВИЦА: Јединство - Борац (Ш), БАЊАЛУКА: БСК - Модрича Максима, група исток: ЕТНО-СЕЛО СТАНИШИЋИ: Звијезда 09 - Слога Јунајтед, БРОДАЦ: Јединство - Локомотива, КАРАКАЈ: Раднички - Младост (БС), СОКОЛАЦ: Гласинац - Вележ (Н), УГЉЕВИК: Рудар - Фамос, БРЧКО: Илићка 01 - Младост (Р), ПУЧИЛЕ: Горица - Пролетер (Д).

Запад

1. БСК        5        4        0        1        7:4     12

2. Борац (Ш)       5        4        0        1        12:10 12

3. Модрича М.    5        3        2        0        10:4   11

4. Озрен     5        3        0        2        9:8     9

5. Јединство (Ж)  5        2        1        2        5:2     7

6. Минерал          5        2        1        2        5:6     7

7. Лакташи 5        2        0        3        8:7     6

8. Омарска 5        2        0        3        10:10 6

9. Борац (КД)      5        2        0        3        9:9     6

10. Лијешће         5        2        0        3        5:7     6

11. Љубић  5        2        0        3        8:12   6

12. Слога (Д)       5        2        0        3        6:10   6

13. Младост (ДС)         5        1        1        3        6:8     4

14. Жупа СП       5        1        1        3        6:9     4