Друге фудбалске лиге РС, 27. коло: Два прекида на западу

Д. Пашагић, Б. Радуловић

Бањалука - Два прекинута сусрета обиљежила су 27. коло других лига Републике Српске, а оба су се десила у групи запад, гдје су прије времена завршени сусрети у Трну између Слоге и Озрена из Петрова, те у Новом Граду између Слободе и бањалучког БСК-а.

Меч у Трну трајао је само 31 минут, а до тада је домаћин већ водио са 3:0. Осам минута прије тога црвени картон зарадио је голман гостију Алмир Карајбић, а онда су се редом почели повређивати играчи Озрена, којих је у Трн допутовало само 11. Четири повријеђена фудбалера и један искључени довели су до тога да због мањка играча на терену овај сусрет буде прекинут.

У Новом Граду сусрет је прекинут у 38. минуту, код резултата 0:0, када је досуђен слободан ударац за "романтичаре", због наводног прекршаја над играчем гостију, иако је Мирко Тица стартовао на лопту. Домаћи првотимци су протестовали код судије Марка Максимовића из Модриче, који је том приликом искључио Љубана Антонића. Услиједила је нова реакција "црвених", који су опколили Максимовића, па су редари и службена лица Слободе смиривали ситуацију. Послије консултације делегата Вељка Радовановића из Бањалуке са судијском тројком одлучено је да се сусрет не настави, о чему су обавијештени представници клубова, а коначан епилог овај догађај добиће анализом надлежних органа ФС РС. Већ у четвртом минуту, када је лопта у казненом простору погодила у руку играча БСК-а, Максимовић је пропустио прилику да досуди пенал за Новограђане и већ тада због приговора опоменуо Марка Ћулибрка и Александра Жујића, чиме је створио беспотребну нервозу на терену, која је кулминирала прекидом.

У дербију групе исток Јединство из Брчког и Напредак из Доњег Шепка играли су неријешено 1:1. Тако су играчи Напретка три кола прије краја задржали шест бодова предности у односу на Јединство и на најбољем су путу да се врате у прволигашко друштво. У групи запад већ је познато да ће нови трећелигаш бити Минерал из Бање Врућице, а тражи се други, док у групи исток доскорашњи прволигаш Власеница ће по свему судећи од наредне сезоне играти у нижем рангу. Треба истаћи да је сусрет у овој групи у Бијељини између Слоге јунајтед и Леотара из Требиња одгођен за 31. мај.

15. Борац (КД)    27      5        11      11      27:50 26

16. Минерал        27      2        5        20      27:85 11