Druge fudbalske lige RS, 24. kolo: Zvijezda 09 pred promocijom

D. Pašagić, B. Radulović

Banjaluka - Dva kola prije kraja šampionata u Drugoj fudbalskoj ligi Republike Srpske, grupa istok, Zvijezda 09 iz Etno-sela Stanišić ima šest bodova prednosti u odnosu na najbližeg pratioca Jedinstvo iz Brodca.

Izabranici Milorada Savića u 24. kolu na svom terenu su savladali Famos sa 2:1 i na dobrom su putu da poslije debitantske sezone među drugoligašima odmah postanu prvoligaši. U susretu protiv "motorista" nije im bilo lako, jer je gost poveo sa 1:0 već u sedmom minutu golom Nikole Plavšića. Četa iz Istočne Ilidže vodila je sve do 67. minuta kada je Dejan Vučić iz penala izjednačio na 1:1. Pobjedu domaćinu osam minuta kasnije donio je Vladimir Šikuljak.

U grupi istok na sedam utakmica postignuta su čak 34 gola, a najviše u Rogatici, gdje je domaća Mladost savladala Velež iz Nevesinja sa 8:2.

Jedinstvo iz Žeravice je u grupi zapad, u duelu komšija, savladalo Laktaše sa 2:0 golovima 19-godišnjeg Mirka Milakovića. Bio je to pravi defile fudbalske mladosti, jer je među 22 startna igrača čak njih 17 imalo ispod 21 godine.

Fudbaleri Ljubića pobijedili su Mladost iz Donje Slatine sa 2:0, ali za ispoljenu borbenost i gosti zaslužuju pohvale, jer su po kišovitom vremenu izgarali na terenu tokom svih 90 minuta. Već u devetom minutu, poslije centaršuta kapitena Danka Segića, efektnim udarcem glavom Vladimir Ančić doveo je Prnjavorčane u vođstvo. Prekršaj nad Goranom Deketom u 26. minutu, donio je "plavima" mogućnost da povećaju vođstvo. Udarac Segića sa bijele tačke zaustavila je stativa, ali je na odbijenu loptu natrčao Aleksandar Žižak i postavio konačan rezultat na stadionu "Borik".

Parovi 25. kola koje se igra u nedjelju, 31. maja: grupa zapad:  PRNjAVOR: Ljubić - Liješće, DONjA SLATINA: Mladost - Župa Superpetrol, OMARSKA: Omarska - Jedinstvo (Ž), LAKTAŠI: Laktaši - BSK, DOBOJ: Sloga - Modriča Maksima, KOZARSKA DUBICA: Borac - Borac (Š), BANjA VRUĆICA: Mineral - Ozren, grupa istok: SOKOLAC: Glasinac 2011 - Zvijezda 09, KARAKAJ: Radnički - Rudar (U), BRODAC: Jedinstvo - Ilićka 01, BIJELjINA: Sloga junajted - Gorica, BRČKO: Lokomotiva - Proleter (D), BOGUTOVO SELO: Mladost - Mladost (R), NEVESINjE: Velež - Famos.

13. Liješće         24      6        4        14      19:43 22

14. Mineral        24      4        3        17      23:58 15