Druge fudbalske lige RS, 24. kolo: Prekid zbog prijetnji sudiji

D. Pašagić, B. Radulović

Banjaluka - Derbi začelja Druge fudbalske lige Republike Srpske, grupa zapad, odigran u Milosavcima između Župe i Liješća prekinut je u 43. minutu pri rezultatu 0:0.

Tada je igrač gostiju Dejan Milanković pritrčao sudiji Slađanu Lazareviću iz Petrova, odgurnuo ga, psovao i prijetio, pa je djelilac pravde odlučio da utakmicu prekine, jer su mu razjareni igrači iz Broda ugrožavali bezbjednost. Do tog trenutka vodila se uglavnom izjednačena borba, ali je bilo vidljivo da su igrači Liješća nervozno ušli u meč, jer su dobili četiri žuta kartona.

Derbi kola u Srpcu između domaće i dobojske Sloge završen je neriješeno, 0:0 i nije opravdao očekivanja. Akteri su otvorili utakmicu opreznom igrom trudeći se da zaštite svoju, a mnogo manje da napadaju protivničku mrežu. Dosadna predstava odvijala se cijelim tokom meča, a podjelom plijena imenjaci su zadovoljni, jer ni jedni ni drugi nemaju za čim da žale. Nakon što se Vule Trivunović, zbog stručnog usavršavanja, povukao sa klupe Srpčana, kormilo je preuzeo Zoran Kresojević, koji se u stvari samo vratio u sredinu gdje je već godinama radio.

U grupi istok vodeći Napredak iz Donjeg Šepka je slavio na gostovanju u Rogatici, kod domaće Mladosti sa 1:0, a strijelac jedinog gola bio je Dejan Marić u 69. minutu. Susret u Gacku između domaće Mladosti i Radničkog iz Karakaja nije odigran, a razlog je što je stadion domaćin bio prekriven snježnim prekrivačem.

Parovi 25. kola, koje se igra u subotu, 30. aprila: grupa zapad: TESLIĆ: Proleter - Željezničar (D), PETROVO: Ozren - Omarska, PRNjAVOR: Ljubić - Borac (KD), ŽERAVICA: Jedinstvo - BSK, TRN: Sloga - Sloga (S), DOBOJ: Sloga - Župa, BROD: Liješće - Mladost (DS), LAKTAŠI: Laktaši - Modriča Maksima, grupa istok: ISTOČNA ILIDžA: Famos - Rudar (U), DVOROVI: Proleter - Jedinstvo (BČ), BIJELjINA: Sloga Junajted - Mladost (R), DONjI ŠEPAK: Napredak - Jedinstvo (BR), BOGUTOVO SELO: Mladost - Mladost (G), BRČKO: Ilićka 01 - Podrinje (J), BRČKO: Lokomotiva - Glasinac 2011, Radnički (K) slobodan.