Druge fudbalske lige RS, 21. kolo: Fudbaler pljunuo sudiju

D. Pašagić, B. Radulović

Banjaluka - Susret 21. kola Druge fudbalske lige Republike Srpske u Kozarskoj Dubici između Borca i Župe Superpetrol iz Milosavaca prekinut je poslije prvog poluvremena pri rezultatu 1:1.

Glavni sudija Nemanja Aleksić iz Banjaluke nije htio da nastavi susret tvrdeći da ga je na poluvremenu pljunuo igrač domaćih Branislav Dalić, koga je isključio u sedmom minutu nadoknade prvog dijela susreta.

Gosti iz Milosavaca poveli su već u trećem minutu golom Dejana Smiljanića, da bi domaći izjednačili u 13. minutu posredstvom Peđe Pralice. Istog igrača u 30. minutu faulirao je tamnoputi Nimo Narteu Džasper, Pralica ga je u padu udario, a Aleksić mu je pokazao put u svlačionicu. Pred kraj prvog dijela glavni arbitar je pokazao više žutih kartona, a među njima i Daliću. Kada se očekivao kraj prvog poluvremena pomenuti igrač faulirao je Vladimira Petkovića i Aleksić mu je pokazao drugi žuti, odnosno crveni karton. Došlo je do gužve u kojoj Aleksića nije niko napao, ali je, poslije odmora, kada su ga ekipe iščekivale da nastavi susret, saopštio delegatu Siniši Stojičiću iz Laktaša da je prekinuo meč jer ga je, navodno, Dalić pljunuo. Takmičarska komisija FS RS sastaće se narednih dana i zatražiti dopunjeni izvještaj od delegata, a potom registrovati utakmicu, dok će disciplinska komisija donijeti odluku o eventualnim kaznama.

Okršaj komšijskih rivala i prošlogodišnjih prvoligaša, Borca iz Šamca i Modriča Maksime, odigran u Donjoj Dubici, imao je obilježja derbija samo zbog visokog položaja ekipa na tabeli. Šamčani su stigli do minimalne pobjede zahvaljujući golu iskusnog Nemanje Arsića sa bijele tačke, čime je lider prednost nad najbližim pratiocima pet kola prije kraja povećao na ogromnih 13 bodova i samo teorija ga dijeli od povratka među prvoligaše.

Parovi 22. kola koje se igra u subotu i nedjelju, 9. i 10. maja: grupa zapad: LIJEŠĆE: Liješće - Borac (Š), MODRIČA: Modriča M. - Ozren, BANjALUKA: BSK - Mineral, ŽERAVICA: Jedinstvo - Borac (KD), MILOSAVCI: Župa SP - Sloga (D), PRNjAVOR: Ljubić - Laktaši, DONjA SLATINA: Mladost - Omarska, grupa istok: BIJELjINA: Zvijezda 09 - Mladost (R), DVOROVI: Proleter - Famos, PUČILE: Gorica - Velež (N), BRČKO: Ilićka 01 - Mladost (BS), UGLjEVIK: Rudar - Lokomotiva, SOKOLAC: Glasinac 2011 - Sloga J., KARAKAJ: Radnički - Jedinstvo (BR).

13. Liješće         21      6        3        12      17:36 21

14. Mineral        21      4        3        14      21:51 15