Druge fudbalske lige RS, 16. kolo: Sloga bolja od imenjaka

D. Pašagić, B. Radulović

Banjaluka - Fudbaleri dobojske Sloge zadržali su tri boda prednosti u odnosu na Omarsku poslije prvih 90 proljećnih minuta.

Izabranici Mitra Lukića u 16. kolu Druge fudbalske lige Republike Srpske, grupa zapad, savladali su kao gosti u Trnu domaću Slogu sa 2:0. Dobojlije su povele u 39. minutu golom Jove Lukića, a konačan rezultat postavio je Radoslav Ristić u 53. minutu. Najbliži pratilac lidera, ekipa Omarske, na svom terenu je pobijedila fenjeraša Župu iz Milosavaca sa 3:1 i tako i dalje zaostaje tri boda. Kao i jesenas u Donjoj Slatini, okršaj teslićkog Proletera i Mladosti završen je identičnim rezultatom, 1:1. Domaći su već na startu sezone, iako su imali šampionske ambicije, gubitkom dva boda umanjili šanse u trci za jesenjim liderom iz Doboja.

Fudbaleri Ljubića ubjedljivo su pobijedili komšije iz Laktaša sa 4:1, a trijumf je najavljen svojevrsnim "blic krigom" Prnjavorčana, koji je trajao od 11. do 18. minuta, kada su stekli prednost od 3:0. Bila je to, kako su domaći igrači najavili, prava dobrodošlica za novog trenera Milorada Segića. U grupi istok lider Podrinje iz Janje ostvario je vrijednu pobjedu u Istočnoj Ilidži, gdje je sa minimalnih 1:0 savladao Famos golom Stefana Janjića u 33. minutu. Najbliži pratilac jesenjeg šampiona, Napredak iz Donjeg Šepka, i dalje je na samo korak zaostatka, jer je pobijedio Ilićku 01 iz Brčkog sa ubjedljivih 5:2.

Parovi 17. kola, koje se igra u subotu i nedjelju, 12. i 13. marta: grupa zapad: TRN: Sloga - Željezničar (D), DOBOJ: Sloga - Jedinstvo (Ž), BROD: Liješće - Ljubić, LAKTAŠI: Laktaši - Ozren, MODRIČA: Modriča M. - Proleter (T), DONjA SLATINA: Mladost - Omarska, MILOSAVCI: Župa - Borac (KD), SRBAC: Sloga - BSK; grupa istok: BOGUTOVO SELO: Mladost - Rudar (U), KARAKAJ: Radnički - Napredak, BRČKO: Ilićka 01 - Sloga J., BRČKO: Lokomotiva - Proleter (D), SOKOLAC: Glasinac 2011 - Famos, JANjA: Podrinje - Jedinstvo (BČ), GACKO: Mladost - Jedinstvo (BR), Mladost (R) slobodna.