Druga liga RS, grupa zapad, 30. kolo: Sloboda u prvoligaškom društvu

BANjALUKA - Prvak Druge fudbalske lige Republike Srpske, grupa zapad i novi član prvoligaškog društva je Sloboda iz Mrkonjić Grada.

Apelaciona komisija Fudbalskog saveza Republike Srpske kojoj je predsjedavao Duško Vulević iz Bijeljine na jučerašnjem sastanku poništila je odluku komesara za takmičenje Milovana Vukovića i registrovala utakmicu Mladost - Crvena zemlja službenim rezultatom, 3:0, za Kotorvarošane. Ovaj susret iz 29. kola završen je rezultatom 4:0 za goste iz Nove Vesi, ali su se poslije susreta žalili predstavnici Slobode iz Mrkonjić Grada na nastup suspendovanog prvotimca Crvene zemlje Dejana Gačića. Potom je komesar za takmičenje Milovan Vuković donio odluku da se ovaj susret ponovi i da se odigra 4. juna. Međutim, uslijedila je odluka Apelacione komisije.

- Nijednog trenutka nismo sumnjali da će Apelaciona komisija donijeti ispravnu odluku, jer je jasno da je igrač Crvene zemlje Dejan Gačić igrao sa tri žuta kartona i za to je isključivo krivo rukovodstvo kluba iz Nove Vesi. Sloboda je rezultatima na zelenom terenu ostvarila pravo da se takmiči u Prvoj ligi Republike Srpske i to niko ne može da nam ospori - istakao je sportski direktor Slobode Gojko Đurić.

Predsjednik Skupštine Fudbalskog kluba Crvena zemlja iz Nove Vesi Milorad Đenić je kratko istakao:

- Iz Fudbalskog saveza Republike Srpske nismo još dobili odluku da je meč iz 29. kola protiv Mladosti registrovan službenim rezultatom u korist Kotorvarošana. Tek kada nam ona pristigne poštom, službeno ćemo se oglasiti saopštenjem za javnost.

Banjalučka Krajina je na svom terenu u posljednjem kolu pobijedila srbačku Slogu sa 2:1 i ovim trijumfom izabranici Božidara Petrovića uspjeli su da se popnu na 11. mjesto i tako će i sljedeće sezone igrati u ovom rangu takmičenja.

Domaćin je poveo već u 16. minutu golom Miloševića, a isti igrač je pet minuta kasnije povisio prednost Krajine na 2:0. Jedini pogodak za goste iz Srpca postigao je Adamović u 35. minutu.

Fudbaleri Slobode iz Mrkonjić Grada zasluženo su sa 2:0 savladali Slogu DIPO iz Gornjih Podgradaca. Bila je to dobra fudbalska predstava, u kojoj su se gosti mrkonjićkoj publici predstavili u dobrom izdanju. Međutim, njihove nade da bi mogli iznenaditi vodeću ekipu u šampionatu, sa dva evro gola raspršio je fudbalski velemajstor Inđić. On je u 37. minutu, šutem sa 25 metara pogodio samo rašlje gola odličnog Vasića za 1:0. Isti igrač je u 58. minutu otklonio sve dileme oko pobjednika, a ovoga puta pogodio je sjajnim udarcem sa nekih 20 metara.

Zaključujući nastupe pred svojim navijačima, fudbaleri Crvene zemlje deklasirali su Ravan iz Međeđe sa 8:0. U periodu od desetog do 22. minuta domaći su postigli četiri gola, pa je samo bilo pitanje sa koliko pogodaka u mreži će biti ispraćeni, odnosno da li će domaći navijači proslaviti pobjedu dvocifrenim rezultatom. Pljusak koji je zahvatio Novu Ves u drugom poluvremenu, otežavao je posao napadačima Crvene zemlje, ali je i ovo najubjedljiviji trijumf jednog drugoligaša u upravo završenoj sezoni.

Rezultati 30. kola

ŽERAVICA: Jedinstvo - Ozren 2:1, MILOSAVCI: Župa Milka - Tekstilac 7:1, DOBOJ: Željezničar - Mladost (KV) 2:0, NOVA VES: Crvena zemlja - Ravan 8:0, BANjALUKA: Krajina - Sloga (S) 2:1, OMARSKA: Omarska - Pelagićevo 1:0, MRKONjIĆ GRAD: Sloboda - Sloga DIPO 2:0, BRONZANI MAJDAN: Gomionica - Borac (Š) 1:0.