Друга лига РС, група исток, 30. коло: Напредак и званично

Дарко Пашагић

БAЊA ЛУКA - Фудбалери Напретка из Доњег Шепка и званично су поново чланови Прве лиге Републике Српске. У посљедњем колу Друге фудбалске лиге, група исток, изабраници Драгослава Обадовића побиједили су брчанску Локомотиву са 3:0 и тако су са шест бодова предности испред Подриња из Јање завршили првенствену трку.

Иако су гости допутовали без тренера и са свега 11 играча, успјешно су одолијевали све до 31. минута када су домаћи стигли до вођства. Лопте се докопао Караман, који се затим ослободио свог пратиоца и искоса са десне стране шутирао и постигао гол. Други погодак постигнут је у 74. минуту. У казненом простору Локомотиве Братановић је са лећа срушио Милојевића, а судија Зоран Манојловић из Бијељине без двоумљења показао је на бијелу тачку са које је прецизан био Гајић. Само два минута касније постављен је коначан резултат, а стријелац је био резервиста Симић коме је то био први погодак у дресу Напретка.

Другопласирано Подриње из Јање на свом терену побиједило је рогатичку Младост са 4:0. Домаћи су повели већ у седмом минуту голом Дукића. У наставку су изабраници Мирсада Aлајбеговића постигли још три гола. Хаџић је у 46. минуту повисио на 2:0, а онда још два поготка Вучића у 67. и 83. минуту.

Трећепласирано брчанско Јединство је побиједило Гласинац из Сокоца са 2:0. Стријелац оба гола био је Џонлић, али у редовима Брчака не могу бити задовољни постигнутим у овој сезони, јер су вјеровали да ће се експресно вратити у прволигашко друштво.

Јединство из Бродца и Младост из Велике Обарске играли су неријешено 1:1. Гости су повели у осмом минуту голом Aнђелића ис слободног ударца са више од 20 метара. У посљедњим тренуцима сусрета гостујући играч Капикул играо је руком у свом казненом простору, а судија Зоран Драгојловић из Брчког показао је на бијелу тачку са које је био прецизан Мијатовић.

Права голеада виђена је у Братунцу, гдје је домаће Братство, које је још раније преселило међу трећелигаше, побиједило Пролетер из Дворова са 5:4, иако су гости на полувремену имали два гола предности и водили са 4:2.

Вележ из Невесиња је захваљујући расположеном Грубачићу побиједио Рудар из Угљевика са 2:0. Грубачић је у 24. минуту погодио мрежу гостију, а у 82. минуту над њим је начињен пенал, који је капитен Петковић претворио у коначних 2:0 за Невесињце, који ће идуће сезоне играти у нижем рангу такмичења.

Резултати 30. кола

ДОЊИ ШЕПAК: Напредак - Локомотива 3:0, ЈAЊA: Подриње - Младост (Р) 4:0, БИЛЕЋA: Херцеговац - Власеница није одиграно (гости нису допутовали), БРAТУНAЦ: Братство - Пролетер (Д) 5:4, НЕВЕСИЊЕ: Вележ - Рудар (У) 2:0, МИЛИЋИ: Милићи - Горица 2:0, БРОДAЦ: Јединство - Младост (ВО) 1:1, БРЧКО: Јединство - Гласинац 2:0.