Ђурић одвео БиХ у бараж

Агенције

Никозија - Фудбалери Босне и Херцеговине преживјели су Кипар гдје су послије два преокрета славили побједу 3:2 којом су обезбједили треће мјесто.

Харис Медуњанин је био двоструки стрелац у првом полувремену, прво је донио вођство "Змајевима" сјајним поготком у 13. минуту, а потом и изједначење након што су у међувремену преокренули Хараламбидис и Митидис.

Драму је окончала златна резерва Мехмеда Баждаревића, Милан Ђурић, који је други пут узастопно ушао са клупе те голом донио побједу.

Долазак популарног Меше за селектора све је промјенио у БиХ, јер су "Змајеви" добили пет од посљедњих шест утакмица у групи.

Белгија је са 3:1 против Израела потврдила прво мјесто, док је Велс рутинском побједом над Андором 2:0 прославио директан пласман у Француску.