Četvrto uzastopno slavlje Bijeljinaca

S. Kotaraš, Z. Vajkić

Šamac - Fudbaleri Radnika pobjednici su 26. izdanja Kupa Republike Srpske nakon što su u finalnom meču savladali ekipu Krupe sa 3:1. Ujedno, ovo je za izabranike Mladena Žižovića ukupno sedmi trofej u ovom takmičenju, četvrti uzastopno, a šesti u posljednjih sedam godina, čime su još jednom dokazali da su trenutno najkvalitetniji fudbalski kolektiv Republike Srpske.

Već sam početak utakmice pokazao je da će oko 1.000 gledalaca, koliko ih se okupilo na tribinama Gradskog stadiona u Šamcu, imati priliku da posmatra jednu zaista dobru i kvalitetnu fudbalsku predstavu.

Prvu priliku imala je Krupa već u šestom minutu, ali se Nikola Mandić spetljao pa je odbrana Radnika uspjela da otkloni opasnost od svog gola.

Četiri minuta kasnije Bijeljinci su došli u vođstvo. Nakon što je Irfan Hadžić odvukao odbranu Krupe na jednu stranu, izbacio je Pavla Sušića koji je sa desne strane poslao dobru loptu u sredinu gdje se našao kapiten Velibor Đurić kojem nije bilo teško da zatrese mrežu nemoćnog Jovana Kutića.

Samo pet minuta kasnije uslijedilo je izjednačenje. Najagilniji fudbaler Krupe, Mandić, protutnjao je po desnoj strani i sjajno uposlio Sinišu Babića koji je poslao loptu u praznu mrežu. Nastavili su Krupljani i nakon izjednačenja da napadaju, pa je “rezervista” Josip Miketek u 21. minutu propustio sjajnu priliku za rezultatski preokret, baš kao i Mandić nekoliko minuta kasnije.

U finišu prvog poluvremena Radnik ponovo pogađa. Začetnik akcije bio je Nedim Mekić, lopta je ponovo došla do Sušića na desnoj strani, a iskusni vezista u srcu šesnaesterca pronalazi Vladimira Bradonjića koji rutinski pogađa za 2:1.

Drugo poluvrijeme započelo je pravim prolomom oblaka koji je spriječio neku tečniju igru, ali su se igrači oba tima trudili da naprave nešto više. To je, na kraju, pošlo za rukom Radniku, a svoj drugi pogodak za konačnu potvrdu pobjede i osvajanja Kupa postigao je Bradonjić, na asistenciju Alema Merajića.