Čak 12 golova u mreži Ozrena

D. Pašagić, B. Radulović

Banjaluka - Vodeća ekipa Druge lige RS grupa zapad, Jedinstvo iz Žeravice zabilježila je najubjedljiviju pobjedu u dosadašnjem dijelu prvenstva pošto je kao domaćin savladala Ozren iz Petrova sa 12:0.

Raspoložena četa Borisa Savića već poslije prvog dijela susreta imala je prednost od četiri gola, da bi u nastavku meča još osam puta zatresla mrežu nemoćnih gostiju. U pobjedničkoj ekipi svi su bili na visini zadatka, a posebno se istakao “rezervista” Slaviša Baštinac, koji je u igru ušao u 46. minutu i do kraja postigao četiri pogotka.

Najbliži pratilac Jedinstva, Borac iz Šamca poslije samo sedam minuta utakmice u Omarskoj, imao je dva gola prednosti, da bi do odlaska na odmor još jednom zatresli mrežu domaćeg čuvara mreže Mladena Jokića. Sredinom drugog poluvremena ekipa Omarske se probudila i sa dva gola donijela rezultatsku neizvjesnost. Ipak, Šamčani su se pokazali kao spremnija i kvalitetnija ekipa, postigli su još jedan pogodak, pa su bodovi zasluženo pripali družini trenera Amira Durgutovića, koja je ostala bodovno izjednačena sa liderom iz Žeravice.

Na gostovanju u Donjoj Slatini fudbaleri teslićkog Proletera doživjeli su poraz od Mladosti (2:3) i to pogotkom u četvrtom minutu sudijske nadoknade. U teslićkom drugoligašu situacija sa skromnim fondom igrača dobija krajnje dramatična obilježja. U Donju Slatinu je doputovalo samo11 igrača, a trener Zoran Dujaković je u velikim brigama  uoči narednih utakmica družine sa stadiona “Radolinka”.

U grupi istok lider Jedinstvo iz Brčkog slavio je na gostovanju kod imenjaka u Brodcu sa 3:0 i zadržao pet bodova prednosti u odnosu na trebinjski Leotar, koji je kao domaćin u Bileći pobijedio Famos iz Istočne Ilidže sa 2:0.