Чак 12 голова у мрежи Озрена

Д. Пашагић, Б. Радуловић

Бањалука - Водећа екипа Друге лиге РС група запад, Јединство из Жеравице забиљежила је најубједљивију побједу у досадашњем дијелу првенства пошто је као домаћин савладала Озрен из Петрова са 12:0.

Расположена чета Бориса Савића већ послије првог дијела сусрета имала је предност од четири гола, да би у наставку меча још осам пута затресла мрежу немоћних гостију. У побједничкој екипи сви су били на висини задатка, а посебно се истакао “резервиста” Славиша Баштинац, који је у игру ушао у 46. минуту и до краја постигао четири поготка.

Најближи пратилац Јединства, Борац из Шамца послије само седам минута утакмице у Омарској, имао је два гола предности, да би до одласка на одмор још једном затресли мрежу домаћег чувара мреже Младена Јокића. Средином другог полувремена екипа Омарске се пробудила и са два гола донијела резултатску неизвјесност. Ипак, Шамчани су се показали као спремнија и квалитетнија екипа, постигли су још један погодак, па су бодови заслужено припали дружини тренера Амира Дургутовића, која је остала бодовно изједначена са лидером из Жеравице.

На гостовању у Доњој Слатини фудбалери теслићког Пролетера доживјели су пораз од Младости (2:3) и то поготком у четвртом минуту судијске надокнаде. У теслићком друголигашу ситуација са скромним фондом играча добија крајње драматична обиљежја. У Доњу Слатину је допутовало само11 играча, а тренер Зоран Дујаковић је у великим бригама  уочи наредних утакмица дружине са стадиона “Радолинка”.

У групи исток лидер Јединство из Брчког славио је на гостовању код имењака у Бродцу са 3:0 и задржао пет бодова предности у односу на требињски Леотар, који је као домаћин у Билећи побиједио Фамос из Источне Илиџе са 2:0.