Borac predao pehar, Kup jedina šansa

Dušan Repija

Banjaluka - Derbi 20. kola Premijer lige BiH pripao je rukometašima Izviđača koji su odnijeli bodove iz "Borika" (22:19), dok se Borac m:tel poslije šestog poraza u sezoni i zvanično može okrenuti napadu na trofej u Kupu.

Poslije ovog meča potpuno je jasno da Banjalučani neće odbraniti titulu prvaka, dok je Izviđač odličnom partijom pokazao da je glavni favorit, pa sada drži sve u svojim rukama, jer do kraja šampionata dočekuje Vogošću u svojoj dvorani. Odličan početak meča (6:3) Borac je prosuo sa nekoliko minuta praznog hoda, pa je Izviđač prešao u vođstvo koje praktično nije ispuštao do kraja susreta. Druga crna rupa desila se Banjalučanima na početku drugog poluvremena kada su gosti napravili seriju 6:1 (16:11), a Borac prvi gol postigao tek u 41. minutu. Iako su se "crveno-plavi" vratili u meč i imali nekoliko napada za izjednačenje, gosti su ostavili za nijansu bolji utisak i zasluženo odnijeli bodove. Borac se u većem dijelu meča mučio sa realizacijom, čemu je doprinijela i skraćena rotacija, dok je Izviđač demonstrirao moderniji rukomet i lakše dolazio do golova u vrlo tvrdoj utakmici. Ni 15 odbrana Bojana Ljubišića nije bilo dovoljno momcima Bojana Unčanina da izbjegnu poraz, dok je na drugoj strani Josip Kvesić skinuo zicere Vladanu Đurđeviću i Mihailu Stošljeviću u trenucima kada je Borac jurio izjednačenje.

- Potrošili smo se vraćajući se u utakmicu poslije lošeg otvaranja drugog dijela, a uz to nam se povrijedio Armin Marić pa više nismo imali adekvatnog rješenja na poziciji lijevog beka. Ostaje žal zbog dobrog pristupa i publike, a nadam se da ćemo kroz Kup uspjeti da stignemo do trofeja - rekao je Unčanin.

Banjalučani već sutra gostuju u Visokom, u subotu dočekuju Konjuh, a seriju teških mečeva zaokružuju iduće srijede kada igraju revanš četvrtfinala Kupa sa Vogošćom, što je ispostaviće se, utakmica sezone.

U sva predstojeća iskušenja moraće bez Marića koji je najvjerovatnije istegao ligamente koljena, a prve prognoze govore da će pauzirati tri sedmice. Danas bi trebalo da uradi magnetnu rezonancu, pa će biti poznat stepen povrede, a poslije prvog pregleda ustanovljeno je da gotovo sigurno nije pokidao ligamente.