Борац предао пехар, Куп једина шанса

Душан Репија

Бањалука - Дерби 20. кола Премијер лиге БиХ припао је рукометашима Извиђача који су однијели бодове из "Борика" (22:19), док се Борац м:тел послије шестог пораза у сезони и званично може окренути нападу на трофеј у Купу.

Послије овог меча потпуно је јасно да Бањалучани неће одбранити титулу првака, док је Извиђач одличном партијом показао да је главни фаворит, па сада држи све у својим рукама, јер до краја шампионата дочекује Вогошћу у својој дворани. Одличан почетак меча (6:3) Борац је просуо са неколико минута празног хода, па је Извиђач прешао у вођство које практично није испуштао до краја сусрета. Друга црна рупа десила се Бањалучанима на почетку другог полувремена када су гости направили серију 6:1 (16:11), а Борац први гол постигао тек у 41. минуту. Иако су се "црвено-плави" вратили у меч и имали неколико напада за изједначење, гости су оставили за нијансу бољи утисак и заслужено однијели бодове. Борац се у већем дијелу меча мучио са реализацијом, чему је допринијела и скраћена ротација, док је Извиђач демонстрирао модернији рукомет и лакше долазио до голова у врло тврдој утакмици. Ни 15 одбрана Бојана Љубишића није било довољно момцима Бојана Унчанина да избјегну пораз, док је на другој страни Јосип Квесић скинуо зицере Владану Ђурђевићу и Михаилу Стошљевићу у тренуцима када је Борац јурио изједначење.

- Потрошили смо се враћајући се у утакмицу послије лошег отварања другог дијела, а уз то нам се повриједио Армин Марић па више нисмо имали адекватног рјешења на позицији лијевог бека. Остаје жал због доброг приступа и публике, а надам се да ћемо кроз Куп успјети да стигнемо до трофеја - рекао је Унчанин.

Бањалучани већ сутра гостују у Високом, у суботу дочекују Коњух, а серију тешких мечева заокружују идуће сриједе када играју реванш четвртфинала Купа са Вогошћом, што је испоставиће се, утакмица сезоне.

У сва предстојећа искушења мораће без Марића који је највјероватније истегао лигаменте кољена, а прве прогнозе говоре да ће паузирати три седмице. Данас би требало да уради магнетну резонанцу, па ће бити познат степен повреде, а послије првог прегледа установљено је да готово сигурно није покидао лигаменте.