Борац побједом отворио прољећни дио првенства

РТРС

Бањалука - Фудбалери Борца савладали су екипу Младости из Велике Обарске резултатом 2:0 у првој утакмици прољећног дијела Премијер лиге Босне и Херцеговине.

Тони Јовић је довео "црвено-плаве" у вођство 44. минуту сусрета. Јоцо Стокић је центрирао, а у казненом простору гостију најбоље се снашао Јовић који је закуцао лопту у мрежу Младости. Коначан резултат утакмице поставио је Александар Субић у 60. минуту сусрета.

Тим Винка Мариновића је тако остварио девету побједу и пробио се на пету позицију са 30 бодова, колико има и екипа Жељезничара која ће сутра угостити Олимпик.

С друге стране, Младост је остала на зачељу табеле са девет бодова, једним мање од претпосљедњег Радника, РТРС.

У раније одиграним утакмицама, Дрина је на свом терену савладала Вележ са 3:1, Радник је поражен у Угљевику од Широког Бријега са 2:1, а пораз је доживјела и Славија на гостовању код екипе Зрињског.