Борац кажњен за промашаје на Отоци

Горан Андрић

САРАЈЕВО - Фудбалери Борца поклекли су у завршници утакмице против Олимпика на "Отоци", примили три поготка за 13 минута и у мечу петог кола Премијер лиге БиХ поражени са 1:4.

Бањалучани су добро отворили утакмицу. Чврстом одбраном нису дозвољавали домаћој екипи да направи нешто више у нападу, те су чекали прилику да запријете домаћем голману. У 25. минуту Јоцо Стокић је пронашао у шеснаестерцу усамљеног Александра Субића, али послије његовог ударца није се затресла мрежа голмана Сенедина Оштраковића. Седам минута касније Срђан Бечелић је снажно шутирао искоса са десне стране, али је лопта завршила замало поред домаћег гола. Казна за промашаје Борца, стигла је у 33. минуту. Послије центаршута Сафета Шившића са десне стране, највиши у шеснаестерцу гостију био је Данијел Брковић, коме није било тешко да са пет метара главом матира Асмира Авдукића.

У наставку утакмице Борац је играо агресивније и офанзивније. Оваква игра могла се Бањалучанима исплатити у 53. минуту када је искусни Владан Грујић изашао сам пред домаћег голмана, али његов ударац са седам метара завршио је преко гола. Седам минута касније на семафору је стајао резултат 1:1. Голман Оштраковић је оборио "резервисту" Синишу Дујаковића у шеснаестерцу, а сигуран са бијеле тачке био је Стокић. Послије изједначења, дошло је до пада у игри Бањалучана, што су домаћи искористи и у посљедњих 13 минута ријешили питање побједника. Прво је "резервиста" Далибор Панџа довео домаће у вођство, а пет минута касније је прошао по десној страни и упослио Хуга Александриња Соузу, који је са пет метара матирао Авдукића. Коначан резултат 1:4 поставио је Арис Нукић у судијској надокнади.

- Олимпик је заслужено побиједио. Нисмо искористили своје прилике. Неколико пута смо излазили сами пред домаћег голмана, али нисмо погађали и оно што је неписано правило у фудбалу се и десило, услиједила је казна. Пали смо у посљедњих 20 минута, а Олимпик је то зналачки искористио - рекао је тренер Борца Винко Мариновић.

Навијачи

У мечу са Олимпиком играчима Борца недостајала је подршка њихових вјерних навијача "вултуреса". Иако је њихов долазак у Сарајево био најављен они нису ни стигли на "Отоку". Наиме, комби са "вултуресима" у Травнику је зауставила полиција и вратила за Бањалуку, јер је у њему било неколико лица под дејством алкохола. Остатак навијача, који су кренули на сусрет са Олимпиком у минибусу солидарисао се са својим друговима из комбија и вратио се за Бањалуку.

Резултати петог кола

САРАЈЕВО: Сарајево - Дрина игра се 24. септембра.

ТРАВНИК: Травник - Младост 1:0 (Нухић 42)

ЗЕНИЦА: Челик - Вележ 1:1 (Пезер 38 - Хајдаровић 47)

САРАЈЕВО: Олимпик - Борац 4:1 (Брковић 35, Панџа 77, Соуза 82, Нукић 90 - Стокић 60. пенал)

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Широки Бријег - Звијезда 4:2 (Кожуљ 27, Вагнер 32, 44, Ћорић 55 - Стојанов 26, Исановић 82)

ФОЧА: Славија - Слобода 2:1 (Вејновић 54, Продановић 66 - Мујкић 88)

МОСТАР: Зрињски - Витез 2:0 (Радуловић 12, Ђурић 68)

БИЈЕЉИНА: Радник - Жељезничар 1:3 (Мемишевић 81 - Бучан 2. пенал, Садиковић 55, Томић 79)

Парови шестог кола

У шестом колу Премијер лиге БиХ, које се игра у суботу и недјељу, 30. и 31. августа састају се: ЗВОРНИК: Дрина - Жељезничар, ВИТЕЗ: Витез - Радник, ТУЗЛА: Слобода - Зрињски, ГРАДАЧАЦ: Звијезда - Славија, БАЊАЛУКА: Борац - Широки Бријег, МОСТАР: Вележ - Олимпик, БИЈЕЉИНА: Младост - Челик, САРАЈЕВО: Сарајево - Травник.

3 гола: Закарић (Широки Бријег), Стокић (Борац), Стојанов (Звијезда),

2 гола: Кокот, Салковић (Славија), Николић, Црнов (Зрињски), Радовановић, Мујкић  (Слобода), Дабић (Младост), Рустемовић (Дрина), Хајдаровић (Вележ), Нукић (Олимпик), Кожуљ (Широки Бријег), Садиковић (Жељезничар),

1 гол: Станић, Бајић, Косорић, Мемија, Бучан, Томић (Жељезничар), Субашић, Гојак, Регоје, Брковић, Панџа, Соуза (Олимпик), Дуљевић, Билбија, Тодоровић, Дуповац, Стојчев (Сарајево), Говедарица, Ивановић, Вејновић, Продановић (Славија), Пехар, Симеуновић, Радуловић, Ђурић (Зрињски), Хаурдић, Поповић, Благојевић (Вележ), Јусуфбашић, Адријано, Нухић (Травник), Ивановић, Филиповић (Дрина), Костић, Субић (Борац), Диата, Исановић (Звијезда), Мујић (Слобода), Пињух (Витез), Комарчевић (Младост), Пезер (Челик), Ћорић (Широки Бријег), Мемишевић (Радник),

аутогол: Бркић (Звијезда).