RS

Borac juri titulu, Slavija i Leotar vrebaju svoju šansu

Borac juri titulu, Slavija i Leotar vrebaju svoju šansu 30.07.2012 11:41 | Darko Pašagić

Banjaluka - Fudbalski šampionat BiH, 11. otkako se u njemu takmiče i klubovi iz Republike Srpske, startovaće u subotu, 4. avgusta.

Ove sezone iz Republike Srpske učestvovaće pet klubova: Borac (Banjaluka), Rudar Prijedor, Leotar (Trebinje), Slavija (Istočno Sarajevo) i povratnik u elitno društvo Radnik (Bijeljina), a osim njih u eliti će nastupiti još: aktuelni šampion Željezničar (Sarajevo), Široki Brijeg, Zrinjski (Mostar), Sarajevo, Velež (Mostar), Olimpik (Sarajevo), Čelik (Zenica), GOŠK (Gabela), Zvijezda Gradačac, Travnik, te debitant Gradina iz Srebrenika.

Duplu krunu osvojenu prošle sezone braniće Željezničar, kojem će najveći rivali biti Borac, Široki Brijeg, Sarajevo, Zrinjski i Olimpik. Prema procjenama stručnjaka, ovaj šampionat bi mogao biti mnogo ujednačeniji nego nekoliko prethodnih, tako da se u grupu favorita mogu uključiti još neki klubovi, kao Leotar, Slavija, Čelik. Među ovih devet klubova, objektivno, treba tražiti četiri kluba koji će bh. fudbal predstavljati u evropskim klupskim takmičenjima u sezoni 2013/14.

Svim ostalim učesnicima Premijer lige BiH prevashodan cilj je da što prije pobjegnu iz opasne zone, odnosno obezbijede opstanak, a ako je suditi po onome što se dešavalo u protekle dvije sezone, novi članovi elite Radnik i Gradina biće u najtežoj situaciji. Jer u sezoni 2010/11. upali su pa potom ispali Budućnost (Banovići) i Drina (Zvornik), a prošle godine isto se desilo gradiškoj Kozari, dok je GOŠK tek u posljednjem kolu obezbijedio opstanak.

FK BORAC

Osnovan: 1926. godine

Adresa: Vladike Platona 6, Banjaluka

Telefon: 051/301-793

Stadion: Gradski

Kapacitet: 10.200

Boja dresova: crveno-plava

Predsjednik: Ljubomir Ćubić

Direktor: Radmilo Šipovac

Sportski direktor: Darko Ljubojević

Sekretar: Mile Jovičić

Trener: Slobodan Starčević.

Pomoćnici: Oliver Jandrić, Milorad Bilbija, Radovan Gajić

Trofeji: Pobjednik Mitropa Kupa 1992, Osvajač Kupa Jugoslavije 1988, šampion BiH 2010, Kup BiH 2009, šampion Republike Srpske 2001, 2006, 2008, Kup Republike Srpske 1995, 1996, 2009, 2011, 2012

Igrački kadar

Asmir AVDUKIĆ

Dalibor KOZIĆ

Siniša MARČETIĆ

Nikola VASILjEVIĆ

Aleksandar RADULOVIĆ

Milan STUPAR

Mladen ŽIŽOVIĆ

Slaviša DUGIĆ

Srđan GRAHOVAC

Nebojša RUNIĆ

Siniša DUJAKOVIĆ

Joco STOKIĆ

Boris RASPUDIĆ

Stefan DUJAKOVIĆ

Petar KUNIĆ

Aleksandar SUBIĆ

Ognjen RADULOVIĆ

Vedran KANTAR

Draško ŽARIĆ

Srđan STOJNIĆ

Branislav KRUNIĆ

 

FK RUDAR PRIJEDOR


Osnovan: 1928. godine

Adresa: Milana Tepića 10, Prijedor

Telefon: 052/231-994

Stadion: Gradski

Kapacitet: 6.000

Boja dresova: zeleno-crna

Predsjednik: -

Direktor: -

Sportski direktor: -

Sekretar: Milan Milunović (vršilac dužnosti)

Trener: Velimir Stojnić

Pomoćnici: Nedžad Žerić, Željko Knežević, Nikola Čobanović

Trofeji: Šampion Srpske 2009, prvak Prve lige Republike Srpske, grupa zapad 1996

 

Igrački kadar

Aleksandar NIKOLIĆ

Boriša BODIROGA

Dejan MILANOVIĆ

Nebojša ŠODIĆ

Goran KOTARAN

Emilko JANKOVIĆ

Marinko RASTOKA

Miloš GIGOVIĆ

Danijel BAJALICA

Danijel PULjIĆ

Borislav MIKIĆ

Anel RAMIĆ

Borislav TOPIĆ

Nemanja KOKANOVIĆ

Asavedo SUAREZ

Duško SAKAN

Goran KECMAN

Zoran MIODRAGOVIĆ

Damir ROVČANIN

Miloš SRNDOVIĆ

Duško VRANEŠEVIĆ

Haris HANDžIĆ

Vladimir KARALIĆ

Veljko VUKOVIĆ

 

FK LEOTAR

Osnovan: 1925. godine

Adresa: Trg Petra Prvog bb, Trebinje

Telefon: 059/224-911

Stadion: "Police"

Kapacitet: 4.900

Boja dresova: plavo-bijela

Predsjednik: Luka Petrović

Direktor: Spasoje Radović

Sportski direktor: Željko Radović

Sekretar: Čedomil Mucović

Trener: Vladimir Gaćinović

Pomoćnici: Miodrag Bodiroga, Veso Klimović

Trofeji: Šampion BiH 2003, šampion Republike Srpske 2002, Kup Republike Srpske 2002, 2004.

 

Igrački kadar

Boško MILENKOVIĆ

Mladen KUKRIKA

Vasilije KOLAK

Zdravko ŠARABA

Vladimir TODOROVIĆ

Pavle SUŠIĆ

Srđan ANDRIĆ

Milorad CIMIROT

Gojko CIMIROT

Đoko MILOVIĆ

Ljubiša PECELj

Mirko KOPRIVICA

Borko NOVAKOVIĆ

Dajan PONjEVIĆ

Jovan RADIVOJEVIĆ

Borivoje FILIPOVIĆ

Dejan JANKOVIĆ

Njegoš GOLOČEVAC

Aleksandar VASILjEVIĆ

Ivan MARINKOVIĆ

Dejan POPOVIĆ

Marko MIHOJEVIĆ

Stefan ĆOROVIĆ

Neđo TASOVAC

 

FK SLAVIJA

Osnovan: 1908. godine

Adresa: Jovana Raškovića 16, Istočno Sarajevo

Telefon: 057/342-343

Stadion: SRC "Slavija"

Kapacitet: 8.500

Boja dresova: plavo-bijela

Predsjednik: Gojko Drašković

Direktor: Zdravko Šavija

Sportski direktor: -

Sekretar: Jadranka Minić

Trener: Vlado Čapljić

Pomoćnici: Aleksandar Simić, Goran Simić, Dragan Macan

Trofeji: Pobjednik Kupa BiH 2009, šampion Republike Srpske 2004, osvajač Kupa Republike Srpske 2006, 2008

 

Igrački kadar

Ratko DUJKOVIĆ

Stefan TOMOVIĆ

Miloš KUBURA

Predrag PAPAZ

Saša RADOVANOVIĆ

Goran POPOVIĆ

Radosav ALEKSIĆ

Vukašin BENOVIĆ

Jovan SVITLICA

Miloš URTA

Nikola JANKOVIĆ

Branko OJDANIĆ

Marko PERIŠIĆ

Haris BEŠLIJA

Marko MIJATOVIĆ

Marko MIROSAVLjEVIĆ

Haris FAZLAGIĆ

Arman IDRIZOVIĆ

Edin DUDO

Ivan MAMIĆ

Dejan RAŠEVIĆ

Nemanja PUŠARA

Nedim OGLEČEVAC

Lazar VIDIĆ

Marko ZEČEVIĆ

Zoran KOKOT

Feđa DUDIĆ

 

FK RADNIK

Osnovan: 1945. godine

Adresa: Balkanska bb, Bijeljina

Telefon: 055/201-338, 055/ 203-818

Stadion: Gradski stadion

Kapacitet: 3.500

Boja dresova: Plava

Predsjednik: Predrag Jović

Direktor: Živorad Miražić

Sportski direktor: Boro Đokić

Sekretar: Slobodan Đorđić

Trener: Darko Nestorović

Pomoćnici: Jovo Borković, Milutin Simeunović

Trofeji: Šampioni Republike Srpske 1999, 2005, 2012, osvajači Kupa Republike Srpske 2010.

 

Igrački kadar
Mladen LUČIĆ

Dragan ĐORĐIĆ

Savo ĐURIĆ

Jovo KOJIĆ

Marko JEVTIĆ

Željko KRSMANOVIĆ

Stevan JOVANOVIĆ

Nenad KUTLAČIĆ

Mladen ZELjKOVIĆ

Boško TAKOVAC

Marko JEVTIĆ

Igor MIRKOVIĆ

Stanko OSTOJIĆ

Armin KAPETAN

Cvijetin PAVIĆ

Marko BASARA

Danijel ĆULUM

Vladanko KOMLENOVIĆ

Aleksandar MAJSTOROVIĆ

Zoran NIKIĆ

Dragan RISTIĆ

 

Došli-otišli

 

BORAC

DOŠLI: trener Slobodan Starčević (omladinska škola), Asmir Avdukić (Persepolis, Iran), Aleksandar Radulović (Crvena Zemlja), Vedran Kantar (Rudar Prijedor), Dalibor Kozić (Kozara), Joco Stokić (BSK Borča), Slaviša Dugić (Otelos Kipar), Nikola Vasiljević (Srem, Sremska Mitrovica).

OTIŠLI: trener Slaviša Božičić (?), Nemanja Bilbija (Vojvodina), Duško Stajić (Sloboda, Užice), Dragoslav Stakić (Rudar Velenje), Saša Kajkut (Radnik, Bijeljina), Marko Maksimović (Radnik Bijeljina), Mladen Lučić (Radnik, Bijeljina), Perica Ivetić (Olimpik), Saša Krajnović (?), Bojan Macanović (?).

 

RUDAR PRIJEDOR

DOŠLI: Borislav Topić (Targu Mureš, Rumunija), Nemanja Kokanović (Sloga, Doboj), Duško Vranešević (Nafta, Lendava, Slovenija), Miloš Gigović (Kozara, Gradiška), Haris Handžić (Velež, Mostar), Vladimir Karalić (Iskra, Bugojno), Asavedo Suarez (Modriča Maksima), Boriša Bodiroga (Rudar, Ugljevik), Dejan Milanović (Sloga, Despotovac, Srbija), Duško Sakan (Rad, Beograd, Srbija), Danijel Puljić (Brotnjo, Čitluk), Veljko Vuković (Mačva, Šabac, Srbija).

OTIŠLI: Nedžad Žerić (završio karijeru, sada pomoćni trener u klubu), Vedran Kantar (Borac, Banjaluka), Marko Jevtić, Stevan Jovanović (Radnik, Bijeljina), Nemanja Vejnović (Sloboda, Novi Grad), Zoran Rodić (Radnik Urije), Luka Kujundžija (Austrija), Damir Tosunović (?), Goran Mirović (?), Adis Stambolija (?), Mahir Karić (?), Neđo Šuka (Mladost Velika Obarska).

 

LEOTAR

DOŠLI: trener Vladimir Gaćinović (omladinska škola), Njegoš Goločevac (Hajduk Kula), Aleksandar Vasiljević (Hajduk Kula), Dajan Ponjević (Modriča Maksima), Jovan Radivojević (Borac Čačak), Borivoje Filipović (Novi Sad), Dejan Janković (Radnički, Obrenovac), Ivan Marinković (Radnik, Surdulica), Borko Novaković (Spartak Zlatibor voda).

OTIŠLI: trener Borče Sredojević (?), Igor Aničić (Zrinjski), Novica Berak (?), Gavrilo Čorlija (?), Bojan Vučinić (?), Semjon Milošević (?), Rade Bošković (?), Dragan Vuković (?), Žair Souto Žunior (Solin), Geršon Kvesi Akufo (?), Aleksandar Bajat (?), Aleksandar Stojanovski (?), Milan Zorić (?), Slobodan Kokić (?), Miljan Mijanović (?), Darko Dreč (?), Dragan Ristić (?), Ognjen Lekić (?), Željko Grujičić (?), Savo Milojević (?).

 

SLAVIJA

DOŠLI: Feđa Dudić (Novi Pazar, Srbija), Edin Dudo (Famos SAŠK Napredak, Hrasnica), Zoran Kokot (Gol Gohar Sirjan, Iran), Ivan Mamić (Troglav, Livno), Arman Idrizović (Čelik, Zenica), Jovan Svitlica (Orašje), Branko Ojdanić (Laktaši), Marko Mijatović (Sloga, Kraljevo), Marko Mirosavljević (Omladinac, Novi Banovci, Srbija), Haris Fazlagić (Banat, Zrenjanin, Srbija), Marko Zečević (Dinamo Otakring, Beč, Austrija).

OTIŠLI: Džemal Sadiković (?), Žarko Karamatić (Sarajevo), Igor Vuković (?), Goran Simić (završio karijeru, sada pomoćni trener u klubu), Đorđe Lackanović (?), Jovan Vujanić (Sloboda Užice, Srbija), Predrag Pavlović (?), Emir Zeba (Češke Budejovice, Češka), Ognjen Todorović (?), Igor Krmar (Smederevo, Srbija), Željko Kovačević (?), Filip Osman (Smederevo, Srbija), Adnan Smajić (Travnik), Jasmin Peljto (?), Nemanja Tešanović (Famos, Vojkovići).

 

RADNIK

DOŠLI: Mladen Lučić (Borac, Banjaluka), Mladen Zeljković (ČSK, Čelarevo), Marko Jevtić (Rudar, Prijedor), Stevan Jovanović (Sloboda, Novi Grad), Zoran Nikić (Podrinje, Janja), Danijel Ćulum (GOŠK, Gabela), Dragan Ristić (Leotar, Trebinje), Armin Kapetan (Čelik, Zenica), Vladanko Komlenović (Modriča Maksima), Marko Basara (Austrija).

OTIŠLI: Milan Đurić (Jagodina), Vladan Kujundžić (Sloga, Doboj), Zlatko Đorić (Sloga, Doboj), Nebojša Vukojičić (?), Mladen Milanović (Podrinje, Janja), Slobodan Vukovljak (Proleter, Novi Sad), Slaviša Jokić (?), Dušan Sekulić (Jedinstvo, Brodac), Vladimir Rankić (Gorica, Pučile), Ranko Vuković (?), Predrag Zarić (Gorica, Pučile), Nemanja Knežević (?), Dejan Limić (?), Slobodan Đurović (?), Goran Habenšus (Senta).

 

Raspored utakmica jesenjeg dijela Premijer lige BiH, sezona 2012/13.

 

1. kolo

4. i 5. avgust (17.30 – 20.30)

 

Gradina - GOŠK

Olimpik - Rudar P.

Sarajevo - Čelik

Velež - Radnik

Leotar - Zrinjski

Š. Brijeg - Slavija

Travnik - Željezničar

Borac - Zvijezda G.


2. kolo

11. i 12. avgust

(17 -20)

 

GOŠK - Zvijezda G.

Željezničar - Borac

Slavija - Travnik

Zrinjski - Š. Brijeg

Radnik - Leotar

Čelik - Velež

Rudar P. - Sarajevo

Gradina - Olimpik


3. kolo

18. i 19. avgust

(17 - 20)

 

Olimpik - GOŠK

Sarajevo - Gradina

Velež - Rudar P.

Leotar - Čelik

Š. Brijeg - Radnik

Travnik - Zrinjski

Borac - Slavija

Zvijezda G. - Željezničar

 

4. kolo

25. i 26. avgust

(17 - 20)

 

GOŠK - Željezničar

Slavija - Zvijezda G.

Zrinjski - Borac

Radnik - Travnik

Čelik - Š. Brijeg

Rudar - Leotar

Gradina - Velež

Olimpik - Sarajevo

 

5. kolo

1. i 2. septembar

(17 - 20)


Sarajevo - GOŠK

Velež - Olimpik

Leotar - Gradina

Š. Brijeg - Rudar P.

Travnik - Čelik

Borac - Radnik

Zvijezda G. - Zrinjski

Željezničar - Slavija

 

6. kolo

15. i 16. septembar

(16.30 - 19.30)

 

GOŠK - Slavija

Zrinjski - Željezničar

Radnik - Zvijezda G.

Čelik - Borac

Rudar P. - Travnik

Gradina - Š. Brijeg

Olimpik - Leotar

Sarajevo - Velež

 

7. kolo

22. i 23. septembar

(16 - 19)

Velež - GOŠK

Leotar - Sarajevo

Š. Brijeg - Olimpik

Travnik - Gradina

Borac - Rudar P.

Zvijezda G. - Čelik

Željezničar - Radnik

Slavija - Zrinjski


8. kolo

29. i 30. septembar

(15.30 - 18.30)

 

GOŠK - Zrinjski

Radnik - Slavija

Čelik - Željezničar

Rudar P. - Zvijezda G.

Gradina - Borac

Olimpik - Travnik

Sarajevo - Š. Brijeg

Velež - Leotar
 

9. kolo

6. i 7. oktobar

(15.30 - 18.30)

 

Leotar - GOŠK

Š. Brijeg - Velež

Travnik - Sarajevo

Borac - Olimpik

Zvijezda G. - Gradina

Željezničar - Rudar P.

Slavija - Čelik

Zrinjski - Radnik


10. kolo

20. i 21. oktobar

(15 - 18)

 

GOŠK - Radnik

Čelik - Zrinjski

Rudar P. - Slavija

Gradina - Željezničar

Olimpik - Zvijezda G.

Sarajevo - Borac

Velež - Travnik

Leotar - Š. Brijeg

 

11. kolo

27. i 28. oktobar

(14.30 – 17.30)

 

Š. Brijeg - GOŠK

Travnik - Leotar

Borac - Velež

Zvijezda G. - Sarajevo

Željezničar - Olimpik

Slavija - Gradina

Zrinjski - Rudar P.

Radnik - Čelik

 

12. kolo

3. i 4. novembar

(14 - 17)

 

GOŠK - Čelik

Rudar P. - Radnik

Gradina - Zrinjski

Olimpik - Slavija

Sarajevo - Željezničar

Velež - Zvijezda G.

Leotar - Borac

Š. Brijeg - Travnik

 

13. kolo

10. i 11. novembar

(13.30 - 16.30)


Travnik - GOŠK

Borac - Š. Brijeg

Zvijezda G. - Leotar

Željezničar - Velež

Slavija - Sarajevo

Zrinjski - Olimpik

Radnik - Gradina

Čelik - Rudar P.

 

14. kolo

17. i 18. novembar

(13.30 - 16.30)

 

GOŠK - Rudar P.

Gradina - Čelik

Olimpik - Radnik

Sarajevo - Zrinjski

Velež - Slavija

Leotar - Željezničar

Š. Brijeg - Zvijezda G.

Travnik - Borac

 

15. kolo

24. i 25. novembar

(13 - 16)

 

Borac - GOŠK

Zvijezda G. - Travnik

Željezničar - Š. Brijeg

Slavija - Leotar

Zrinjski - Velež

Radnik - Sarajevo

Čelik - Olimpik

Rudar P. - Gradina

 

Šampioni

 

2003. Leotar (Trebinje)

2004. Široki Brijeg

2005. Zrinjski (Mostar)

2006. Široki Brijeg

2007. Sarajevo

2008. Modriča Maksima

2009. Zrinjski (Mostar)

2010. Željezničar (Sarajevo)

2011. Borac (Banjaluka)

2012. Željezničar (Sarajevo)

 

Kup BiH

 

2002. Sarajevo

2003. Željezničar (Sarajevo)

2004. Modriča Maksima

2005. Sarajevo

2006. Orašje

2007. Široki Brijeg

2008. Zrinjski (Mostar)

2009. Slavija (Istočno Sarajevo)

2010. Borac (Banjaluka)

2011. Željezničar (Sarajevo)

2012. Željezničar (Sarajevo)

 

+++++++++++++++++++++++++++

 



© Glas Srpske 2012 ISSN 2303-7385 | Impresum | Marketing | Kontakt | Latinica | Ćirilica