Borac bolji od Slavije, pobjeda Drine, Velež napravio iznenađenje

RTRS

Banjaluka - Fudbaleri Drine savladali su u Zvorniku Travnik rezultatom 3:0 u utakmici 22. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Zvorničani su nakon ovog kola na 12. poziciji prvenstvene tabele sa 22 boda, dok je Travnik sa 21 bodom za jednu poziciju slabiji.

Domaće je u vođstvo doveo Ilić u 27. minutu, da bi Filipović sa dva gola u nastavku potvrdio trijumf Drine.

Radnik je remizirao u Tuzli sa Slobodom (1:1). Ekipa iz Bijeljine je prva došla u vođstvo golom Antića u 45. minutu, da bi konačnih 1:1 postavio Mehidić u 51. minutu utakmice.

Mladost je u Velikoj Obarskoj odigrala bez golova sa Olimpikom, i sa 17 bodova nalazi se na pretposljednjem mjestu.

Velež je na svom terenu ostvario pobjedu minimalnim rezultatom protiv lidera Širokog Brijega, Željezničar je sa 4:1 slavio na gostovanju u Vitezu, dok je Zrinjski pobijedio Zvijezdu u Gradačcu sa 3:2.

Borac je u posljednjem meču kola na svom terenu savladao Slaviju sa 2:0.