Zvezda preko MZT-a u istoriju ABA lige!

Košarkaši Crvene zvezde savladali su MZT u Skoplju sa 79:76 i tako su zadržali maksimalni učinak u ABA ligi poslije 13 kola.

Tom pobjedom crveno-bijeli su ostvarili najbolji start u istoriji Jadranske lige, pošto su oborili rekord Olimpije od 12 trijumfa u nizu.

Ekipa Dejana Radonjića odigrala je briljantno prvo poluvrijeme, vodila je sa 55:35, ali je u nastavku uslijedio ogroman pad, pa je na sedam minuta do kraja MZT poveo sa 64:63.

Ipak, crveno-bijeli su se tada trgli, prvo je Blažič vezao četiri poena, a potom je Jović preuzeo odgovornost – pogodio je trojku, a onda i upisao dvije asistencije za Marjanovića.

Posljednju šansu MZT je propustio na dvadesetak sekundi do kraja – Cvetković je pri zaostatku 77:74 promašio polaganje, a Blažič je sa penala potvrdio trijumf.

Najefikasniji kod crveno-bijelih bio je Majk Cirbes sa 13 poena (6-8 iz igre, 8sk), a on je sve poene postigao u prvom poluvremenu. Luka Mitrović imao je 12 poena (5-12 iz igre) i 10 skokova, Markus Vilijams takođe je upisao 12 poena (4-8 iz igre, 2ast), Boban Marjanović dao je 10 poena (5-7 iz igre, 4sk), baš kao i Stefan Jović (4-5 iz igre, 4ast).

U sljedećem kolu, već u srijedu od 13 sati, Crvena zvezda gostuje Levskom u Sofiji, a MZT dočekuje Megu.