Zvezda poslije velike borbe pobijedila Olimpijakos

Beograd - Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su poslije velike borbe Olimpijakos sa 89:78, u 20. kolu Evrolige.

Svaki igrač iz beogradskog kluba odigrao je odličan meč, ali posebno se izdvaja partija Dilana Enisa.

Zvezdin Amerikanac odigrao je samo 18 minuta, a meč je završio sa 21 poenom, osam skokova, pet asistencija i jednom ukradenom loptom-indeks korisnosti 31.

U novijoj istoriji Evrolige ovo je prva pobjeda Crvene zvezde nad velikanom iz Pireja.

Utakmica je otvorena u veoma brzom ritmu, što niko nije očekivao. Ročesti je igrao odlično i postigao čak osam poena u prvih deset minuta igre. Crveno-bijeli iz Beograda zatvorili su prvu četvrtinu sa rezultatom 24:20.

Tokom druge dionice Zvezda je dominirala na parketu. Enis je odlično odmijenio Ročestija u ovim momentima utakmice.

Zvezda je svela Olimpijakos na samo 14 poena u ovoj dionici.

Sve je išlo u odličnom smjeru za ekipu Dušana Alimpijevića, ali sudije su htjele malo drugačiji tok.

Sve je krenulo kada je arbitar Bisan dosudio faul za slobodna bacanja nad Robertsom. Faul je postojao, ali je bio na zemlji, međutim tako nije vidio Francuz.

Alimpijević je veoma burno reagovao na tu odluku, dobio je dvije tehničke greške i automatski je izbačen. Zvezdina prednost od osam poena spuštena je na samo četiri zbog slobodnih bacanja.

Nije to bila jedina loša odluka sudija, pošto ih je bilo nekoliko na koristi i Zvezde i Olimpijakosa.

Klub iz Pireja preuzeo je u tim trenucima tempo igre i skroz je došao do preokreta. Pred posljednji period ušlo se sa rezultatom, 63:57 za Oldž.

Ipak, pitali su se i domaći igrači. Enis, Lesor, Omić, Dangubić, Bjelica, Davidovac, Janković, ma gotovo svi igrači imali su važnu ulogu u posljednjoj dionici. Na kratko izdvojiće se Enis, pošto je on postigao trojku na 40 sekundi do kraja i tako donio pobjedu Zvezdi.