Звезда послије драме срушила Понос Израела!

Б92

Екипа Црвене звезде побједила је послије драме Макаби из Тел Авива у четвртом колу Евролиге, 87:84.

Црвено-бијели су солидно започели утакмицу и преко Фелдина дошли до раног вођства од 7:3.

Ипак, гости из Тел Авива су убрзо узвратили, направили серију 7:0 и од средине друге четвртине контролисали су утакмицу.

Звезда је одговорила у другој дионици и преко Рочестија смањила на -1, 36:37.

Међутим у посљедња два минута, црвено-бијели су попустили па се на паузу отишло са двоцифреном предношћу Макабија 49:39.

Црвено-бијели су много боље приступили мечу у наставку и послије само неколико минута успјела да ухвати прикључак. Игру Звезде носили су Рочести, Фелдин и Бјелица који су погађали важне шутеве.

У четвртој дионици виђена је права драма, играло се кош за кошем, а најважнији кош испоставиће се од Рочестија који је поентирао на 15 секунди до краја меча.

Дешон Томас је потом промашио за побједу, а Звезда је добро заградила и одбранила. Лазић је био фаулиран на 0,9 до краја меча и било је јасно да су црвено-бијели стигли до важног тријумфа.

Најефикаснију побједничком саставу био је Тејлор Рочести са 22 поена и пет асистенција, Фелдин је убацио 19 уз осам успешних додавања, док је Бјелица имао 16.

Код гостију, Томас је убацио 28, а Пјер Џексон 14. Џона Болден и Мајкл Рол су убацили по 11.