Zvezda odbranom do pobjede nad Cedevitom i finala Superkupa!

Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u finale ABA Superkupa, pošto su sa 79:68 pobjedili Cedevitu.

Izabranici Milana Tomića u velikom finalu igraće protiv Budućnosti, koja je savladala Partizan u prvom polufinalu.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Džo Regland sa 20 poena, Faje je ubacio 15 uz sedam skokova, dok je Perperoglu postigao 11.

U poraženom sastavu po deset poena imali su Kobs, Benite, Stipanović i Agilar.

Zvezda je odlično otvorila meč i odmah je uspostavila čvrstu odbranu. Ključna četvrtina za meč biće druga u kojoj su crveno-bijeli uspjeli da odu i na +20. Na poluvremenu rezultat bio je 45:27.

Tokom drugog poluvremena Cedevita se trudila da stigne, međutim nisu uspjeli da preokrenu rezultat. Ekipa iz Zagreba na dva minuta do kraja smanjila je na -5, međutim Džo Regland je presudio trojkom na 70 sekundi do kraja (71:63). Tu je bio kraj za Cedevitu.