Zvezda bez šansi u Istanbulu

Crvena zvezda doživjela je veoma ubjedljiv poraz na gostovanju Fenerbahčeu u prvom meču 13. kola Evrolige – 82:56 (17:11, 24:22, 21:9, 20:14).

Srpski i regionalni šampion dobro je počeo meč u Istanbulu, vodio je pa držao egal, ali je prvak Evrope u potpunosti preuzeo kontrolu u nastavku.

Prednost od osam poena s poluvremena već poslije uvodna dva minuta nastavka bila je duplirana, da bi ekipa Željka Obradovića do kraja susreta samo uvećavala vođstvo i potpuno zasluženo zabilježila novi trijumf.

Pero Antić, koji je bio dio tima Fenera na putu ka krovu Evrope prošle sezone, dočekan je ovacijama od strane domaćih navijača.

Zvezdu poslije Istanbula čeka nastavak putovanja od 7.000 kilometara, pošto već za dva dana (19.00) u Pionir dolazi Panatinaikos.