Убједљив пораз Србије, Хрватска прејака у Сплиту

Сплит - Рукометна репрезентација Србије убједљиво је вечерас поражена у Сплиту од Хрватске 32:22 (14:9) на старту Европског првенства.

Од уводних минута Србија је била у заостатку од два гола, покушала је да се врати, али је у финишу првог полувремена домаћа селекција направила серију 4:0 за 14:9 и до краја лако одржала предност у бучној атмосфери пред 12.000 гледалаца у Спаладијум арени.

Доста проблема у организацији игри имали су "орлови”, тешко су стизали до голова, а на голу домаћина блистао је одлични Мирко Алиловић.

Хрвате су до тријумфа водили Мануел Штрлек и Лука Степанчић са по шест голова, исто толико је дао на другој страни Петар Ненадић, а Немања Зеленовић пет.

Изабраници Јовице Цветковића дочекани су здиждуцима, чак и током интонирања химне "Боже правде”, уз повике "Вуковар, Вуковар..”, видјело се да нису могли да парирају сјајном противнику још у амосфери која је носила домаће играче.

У оквиру исте А групе, раније данас у Сплиту, Исланд је савладао Шведску 26:24.

Српски рукометаши наредни меч играју у недељу против Шведске од 18.15, такође у Спаладијум арени.