Партизан се испромашивао у финишу – бод у Елбасану

Б92

Фудбалери Партизана ремизирали су са Скендербегом без голова у Елбасану, у трећем колу Групе Б Лиге Европе.

Црно-бијели нису блистали у Албанији, мучили су се да конкретно запријете ривалу током већег дијела меча, често били и у подређеној ситуацији, стрепјели у свом казненом, али су на крају имали три сјајне прилике за побједу.

Два минута прије краја Сејдуба Сума је имао зицер на пет метара од гола, послије комбинације Илића и Милетића на лијевој страни, испред њега је био само голман Скендербега који успијева да одбрани шут.

Минут касније Тошић сјајно шутира из слободног ударца са око 25 метара, лопта је ишла под пречку, али опет блиста Шехи и спасава свој гол. Лопту избацује у корнер који доноси нову шансу црно-бијелима.

Након центаршута из угла Немања Р. Милетић сјајно скаче на другој стативи и шутира главом, али на жалост навијача српског шампиона погађа само стативу.

Партизан је пропустио шансу да искористи реми Динамоа и Јанг Бојса 2:2 у Кијеву, па је ситуација на табели остала иста – Украјинци имају седам, Швајцарци три, а Срби и Албанци по два бода.

Српски шампион и у слиједећем колу игра са Скендербегом, дочекује албански тим у Хумској 2. новембра.